Ginące zawody szansą dla bezrobotnych

Kiedy zaczynamy pracować, nie zdjame sobie sprawy, że są na rynku pracy takie zawody które powoli wymierają, przestają być wyuczane.

Mowa na przykład o snycerstwie, rymarstwie, szewcach i tego typu zawodach. Wynika to w dużej mierze z faktu, że pracę ludzi zastąpiły maszyny, komputery. Warto się jednak zastanowić nad nauką któegoś z tych dawnych zawodów ponieważ jak nie wszycy pewnie wiedzą, sąto zawody które nie są objęte podatkami.

To znaczy wykonując zawód np. szewca, niemusimy płacić podatku dochodowego. Płacimy tylko ryczałtowy roczny podatek i to tyle. Jest to więc świtny sposób na rozwinięcie ciekawej pracy, która jednak jest nadal potrzebna.

Nie każdą pracę wykona za nas komputer, dlatego często szukamy fachowca w danej dziedzinie.

Wiele samorządów wspiera ginące zawody ponieważ widzą w nich przyszłość dla swoich terenów i ludności. Zduństwo, snycerstwo, rymastwo, kowalstwo i inne zawody mogą przyciągnąć nie tylko turystów, ale także przyczyniają się do zmniejszenia bezrobocia po przez kształtowanie nowych zawodów w śród młodzieży.

Problemem jest tylko brak licznej i doborowej kadry nauczycielskiej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>