Gdzie najtaniej założyć i prowadzić konto dla firmy?

Top-12-Online-Business-Bank-Reviews-min

W dobie dzisiejszych możliwości finansowych i rozrostu gospodarczego, powstaje coraz to więcej nowych działalności gospodarczych, w różnych formach prawnych. Każda firma musi posiadać swoje konto firmowe, gdyż w razie nieprawidłowości wykazanych przez urząd skarbowy, mamy możliwości jasnego przedstawienia naszych dochodów i rozchodów. Tyle, ile mamy instytucji bankowych, tyle mamy możliwości do wyboru odpowiedniego rachunku bankowego dla naszej firmy. Aczkolwiek nie wszystkie instytucje mają takie same zasady i propozycje korzystne dla nas.

Przy wyborze odpowiedniego konta dla firmy musimy się kierować przede wszystkim:

  • wysokością opłat za prowadzenie konta (w tym koszty przelewów, korzystania z kart płatniczych itp.)
  • kosztami za korzystanie z bankomatów i wpłatomatów w Polsce i za granicą, a także ich dostępność
  • możliwością korzystania z funkcjonalnej i bezpiecznej aplikacji mobilnej dzięki której będziemy mogli korzystać z naszego konta z w dowolnym miejscu
  • możliwością korzystania z kredytów dla firm z korzystnym dla nas oprocentowaniem

Jaki bank, taka oferta

Otóż jeżeli chodzi o najbardziej popularne banki, w których przedsiębiorcy decydują się otworzyć rachunek bankowy, to należą do nich między innymi: Bank ING, mBank, PKO Bank Polski.

Jeżeli chodzi o Bank ING to oferuje on konta dla 1-osobowych działalności gospodarczych, spółek cywilnych, spółek jawnych, partnerskich, a także wspólnot mieszkaniowych. Istnieje tutaj możliwość uniknięcia podstawowych opłat za prowadzenie takiego konta, jak również mamy możliwość do korzystania z konta przez wiele osób. Oprocentowanie rachunku wynosi 0%, tak samo jest z opłatą za otwarcie konta.

Z kolei mBank oferuje otwarcie konta dla 1-osobowych działalności gospodarczych, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni. Firma powinna prowadzić swą działalność nie dłużej niż przez okres 12 miesięcy i nie posiadać innego rachunku bankowego w mBank. Oprocentowanie rachunku wynosi 0%, tak samo jest z otwarciem konta. Występuje tutaj możliwość bezpłatnej wymiany walut po korzystnych kursach.

Natomiast PKO Bank Polski oferuje założenie konta dla 1-osobowych działalności gospodarczych, dla osób wykonujących wolne zawodu, jak również dla rolników. Atutami tego rachunku jest to, iż otrzymujemy dodatkowe 200 zł za otworzenie konta w programie poleceń, a także 150 zł do Orlenu za założenie konta w promocji. Oprocentowanie rachunku i opłata za jego utworzenie wynosi 0%.

Więcej informacji o kontach bankowych publikuje blog Rekin Finansów (https://rekinfinansow.pl/ranking-kont-firmowych/) – zapoznaj się z najnowszymi danymi na ten temat.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>