Gdzie można pracować po studiach językowych?

1652Studenci kierunków takich jak np. filologia prawdopodobnie już po pierwszych zajęciach zastanawiają się, gdzie w przyszłości będą pracować. Biorąc pod uwagę, iż obecnie rynek pracy ma ogromne zapotrzebowanie na osoby biegle komunikujące się w wybranych językach, nie powinni mieć z tym problemu. Gdzie w takim razie można pracować po studiach językowych?

Międzynarodowe korporacje

Międzynarodowe korporacje każdego dnia poszukują pracowników biegle porozumiewających się w wybranym języku. Im język jest bardziej niszowy i egzotyczny, tym osoba używająca go jest cenniejszym ekspertem. Oczywiście bardzo często komunikacja nie wystarczy i potrzebna jest znajomość także innych branż, np. IT lub finansów. Niemniej, istnieją firmy poszukujące osób z wykształceniem językowym do prac w m.in. call center. Na tego typu stanowiskach największy nacisk kładzie się właśnie na możliwość operowania słowem mówionym i pisanym w różnych językach. Warto przejrzeć oferty pracy , by poznać dodatkowe wymagania na danym stanowisku.

Tłumacze

Osoby wyjątkowo biegłe w danym języku oraz absolwenci studiów językowych posługujący się co najmniej dwoma językami mogą starać się o posadę tłumacza. Nabór na tego typu stanowiska prowadzą m.in. międzynarodowe firmy, szkoły językowe, ale również sądy i prokuratury. W przypadku tłumaczy oprócz znajomości języków obcych liczą się również szeroko pojmowane kompetencje komunikacyjne oraz znajomość języka ojczystego.

Nauczyciele języka obcego

W przypadku niektórych studiów językowych dobrym rozwiązaniem jest uzupełnienie wykształcenia o kwalifikacje pedagogiczne. Wówczas otwiera się droga do zostania nauczycielem wybranego języka obcego lub ojczystego. Szczególnie cenne są osoby łączące różne kompetencje językowe, a także posługujące się językami specjalistycznymi, np. łaciną. Mogą wówczas liczyć na zatrudnienie w obrębie szkolnictwa na różnym szczeblu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>