Gazowanie – metoda zwalczania korników

PrzechwytywanieKornik może wyrządzić ogromne szkody w twoim dobytku osobistym. Kornik zagraża jakości i wartości Twoich drewnianych mebli lub innych przedmiotów. Jeśli zastanawiasz się jak zwalczyć korniki? warto wiedzieć, że najlepszym sposobem na to, by zneutralizować kornika jest ich gazowanie,m inaczej mówiąc działanie poprzez ich fumigację.

Fumigacja korników – jakich?

Kornik to gatunek chrząszcza drążącego drewno, który niszczy wysuszone drewno. Dotyczy to zarówno drewna liściastego, jak i iglastego. W miesiącach letnich chrząszcze wychodzą z drewna przez otwór o średnicy od 1 do 2 mm. Samce i samice następnie łączą się w pary, po czym samice składają na drewnie od 20 do 40 jaj. Z jaj tych wyrastają larwy, które wbijają się w drewno przez około. 3 lata. Przepoczwarczenie odbywa się tuż pod powierzchnią drewna, skąd pojawiają się dorosłe owady i rozpoczyna się nowy cykl.

Te chrząszcze mają długość od 2,5 do 5 mm i ciemnobrązowy kolor. Mają przedtułów przypominający kaptur mnicha. Larwy osiągają ok. 6mm długości, mają białawy kolor, są lekko zakrzywione i mają trzy pary nóg. Jaja mają biały kolor.

Jest też gatunek kornika, który pojawia się z lasu w kwietniu i maju. Jednak w ogrzewanych budynkach okres ten może rozpocząć się już w styczniu i przedłużyć się aż do czerwca. Te chrząszcze wydają twardy, tykający dźwięk. Rozwój od jaja do chrząszcza trwa co najmniej trzy lata. Rozwój larw zależy od obecności grzybów w drewnie. Szczególnie narażone na działanie tych owadów jest drewno, które jest wilgotne i podatne na gnicie. Mogą bardzo głęboko niszczyć drewno.

Jaja są białe i mają około 0,6 mm średnicy. Ponieważ są tak małe, rzadko są zauważane. Larwa ma biało-żółtawy kolor i może dorastać do 11 mm długości. Sam chrząszcz jest ciemnobrązowy i ma szarożółty kolor, jest lekko cętkowany i ma długość od 6 do 8 mm. Chrząszcz opuszcza drewno przez otwory, które sam wierci. Duża ilość tych otworów często znajduje się blisko siebie, przez co drewno sprawia wrażenie trafionego strzelbą. Otwory są okrągłe i mają średnicę od 2,5 do 4 mm.

Zwalczanie kornika może być trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o znalezienie najbardziej odpowiedniej procedury dla Twojej nieruchomości. Dlatego są różne specjalistyczne zabiegi przeciw kornikom, z których fumigacja – gazowanie najbardziej się wyróżnia.

Specjalistyczny zabieg fumigacji to zabieg gazowy z aktywnym składnikiem fluorku Sulfuryl, który skutecznie eliminuje wszystkie stadia życia owadów przechowywanych produktów oraz insekty drążące drewno.

Ten gazowy pestycyd jest idealny do zwalczania szkodników, takich jak korniki – ale i wiele innych. Skuteczny jest nie tylko, jeśli chodzi o zastosowanie w domach, ale też w budynkach takich jak zakłady przetwórstwa spożywczego, młyny zbożowe, magazyny zbożowe, magazyny żywności lub pasz. Działa wyjątkowo dobrze przeciwko infestacji w obrębie mebli, jak i samej konstrukcji budynków. Warto się nim bliżej zainteresować, jeśli ma się problem z kornikami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>