Elastyczność, wytrzymałość – czym jeszcze mogą Cię zaskoczyć domy z kontenerów?

Kontenery transportowe są fantastycznym materiałem budowlanym, a przy odpowiednim zastosowaniu oferują kilka istotnych zalet w stosunku do tradycyjnych materiałów i metod budowlanych. W tym artykule omówimy główne zalety budowy domu na kanwie takich kontenerów, zainspirowani tym co znaleźliśmy na stronie EcoContainers.

ta praca baltcoin

Postaramy się również omówić, jak zmaksymalizować każdą z tych korzyści.

Trwałość i wytrzymałość

Często pomijaną zaletą kontenerów transportowych jest ich trwałość i wytrzymałość. Pomyśl o tym przez chwilę – kontenery transportowe są same w sobie zaprojektowane tak, aby przewozić cenny ładunek w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach pogodowych, które przecież są stałym elementem rejsów. Podczas pobytu na morzu kontenery mogą być poddawane działaniom rozmaitych czynników atmosferycznych. Na wielu dostępnych w internecie materiałach można zobaczyć, że nawet wtedy gdy kontenery na statkach przechylają się na boki podczas wielkiej burzy, wszystkie pozostają nienaruszone.

Ta trwałość i wytrzymałość są na ogół uważane za delikatnie mówiąc wystarczające, gdy kontenery są przekształcane w domy. Oznacza to, że kontenery transportowe są na tyle mocne, że można je wykorzystać jako domy, zwłaszcza w porównaniu z innymi przyjaznymi dla środowiska materiałami budowlanymi, takimi jak przetworzone tworzywa sztuczne lub bele ze słomy.

Aby jednak zachować tę wytrzymałość, zalecamy, aby nie wycinać zbyt wiele stali z pojemników. Usunięcie części ścian celem umieszczenia tam drzwi, okien i otworów w pomieszczeniach jest jak wiadomo konieczne, ale trzeba mieć świadomość iż znacznie wpływa na integralność strukturalną samego kontenera i wymaga dodania dodatkowych belek stalowych do przenoszenia obciążenia, które było utrzymywane przez usunięty metal.

Musisz także regularnie konserwować pojemniki, aby zapobiec rdzewieniu. Możesz przeczytać więcej na ten temat i stosować się do tego najlepiej jak potrafisz.

Elastyczność

Dużą zaletą budowania domów z kontenerów jest to, że można je konwertować poza ich pierwotną konstrukcją. Jeśli planujesz mieszkać na odludziu, budowanie na miejscu wiąże się z licznymi wyzwaniami: wykonawcy są trudni do znalezienia lub drodzy, gdy dochodzi dojazd na miejsce, wysyłanie materiałów też jest drogie, a dostępność energii elektrycznej i wody potrzebnej do budowy może być ograniczona… Zamiast tego możesz konwertować swoje kontenery transportowe w obszarze miejskim, a po zakończeniu produkcji / modyfikacji możesz przewieźć gotowy dom na swoją działkę. Możesz też zapłacić firmie za zbudowanie domu w swojej fabryce, a następnie wysłać gotowy kontener do Twojego miejsca na ziemi. Pozwala to mieszkać w miejscach, w których tradycyjne ceglane domy nie mogły by nigdy zostać zbudowane!

Jeśli zamierzasz mieszkać na pustkowiu, koszt transportu materiałów budowlanych i płacenia wykonawcom za dalekie podróże może okazać się znacznie wyższy niż koszt wysyłki gotowego kontenera do domu w jednym transporcie. Ale i tak najbardziej wartościową zaletą budowy kontenerów wysyłkowych jest szereg korzyści dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>