Elastyczność, wytrzymałość – czym jeszcze mogą Cię zaskoczyć domy z kontenerów?

Kontenery transportowe są fantastycznym materiałem budowlanym, a przy odpowiednim zastosowaniu oferują kilka istotnych zalet w stosunku do tradycyjnych materiałów i metod budowlanych. W tym artykule omówimy główne zalety budowy domu na kanwie takich kontenerów, zainspirowani tym co znaleźliśmy na stronie EcoContainers.

ta praca baltcoin

Postaramy się również omówić, jak zmaksymalizować każdą z tych korzyści.

Trwałość i wytrzymałość

Często pomijaną zaletą kontenerów transportowych jest ich trwałość i wytrzymałość. Pomyśl o tym przez chwilę – kontenery transportowe są same w sobie zaprojektowane tak, aby przewozić cenny ładunek w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach pogodowych, które przecież są stałym elementem rejsów. Podczas pobytu na morzu kontenery mogą być poddawane działaniom rozmaitych czynników atmosferycznych. Na wielu dostępnych w internecie materiałach można zobaczyć, że nawet wtedy gdy kontenery na statkach przechylają się na boki podczas wielkiej burzy, wszystkie pozostają nienaruszone.

Ta trwałość i wytrzymałość są na ogół uważane za delikatnie mówiąc wystarczające, gdy kontenery są przekształcane w domy. Oznacza to, że kontenery transportowe są na tyle mocne, że można je wykorzystać jako domy, zwłaszcza w porównaniu z innymi przyjaznymi dla środowiska materiałami budowlanymi, takimi jak przetworzone tworzywa sztuczne lub bele ze słomy.

Aby jednak zachować tę wytrzymałość, zalecamy, aby nie wycinać zbyt wiele stali z pojemników. Usunięcie części ścian celem umieszczenia tam drzwi, okien i otworów w pomieszczeniach jest jak wiadomo konieczne, ale trzeba mieć świadomość iż znacznie wpływa na integralność strukturalną samego kontenera i wymaga dodania dodatkowych belek stalowych do przenoszenia obciążenia, które było utrzymywane przez usunięty metal.

Musisz także regularnie konserwować pojemniki, aby zapobiec rdzewieniu. Możesz przeczytać więcej na ten temat i stosować się do tego najlepiej jak potrafisz.

Elastyczność

Dużą zaletą budowania domów z kontenerów jest to, że można je konwertować poza ich pierwotną konstrukcją. Jeśli planujesz mieszkać na odludziu, budowanie na miejscu wiąże się z licznymi wyzwaniami: wykonawcy są trudni do znalezienia lub drodzy, gdy dochodzi dojazd na miejsce, wysyłanie materiałów też jest drogie, a dostępność energii elektrycznej i wody potrzebnej do budowy może być ograniczona… Zamiast tego możesz konwertować swoje kontenery transportowe w obszarze miejskim, a po zakończeniu produkcji / modyfikacji możesz przewieźć gotowy dom na swoją działkę. Możesz też zapłacić firmie za zbudowanie domu w swojej fabryce, a następnie wysłać gotowy kontener do Twojego miejsca na ziemi. Pozwala to mieszkać w miejscach, w których tradycyjne ceglane domy nie mogły by nigdy zostać zbudowane!

Jeśli zamierzasz mieszkać na pustkowiu, koszt transportu materiałów budowlanych i płacenia wykonawcom za dalekie podróże może okazać się znacznie wyższy niż koszt wysyłki gotowego kontenera do domu w jednym transporcie. Ale i tak najbardziej wartościową zaletą budowy kontenerów wysyłkowych jest szereg korzyści dla środowiska.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>