Ekologiczne torby- moda czy konieczność?

Zdjęcie do artykułu nr 4

Od jakiegoś czasu we wszystkich sieciach sklepowych plastikowe torby tzw. reklamówki przestały być darmowe. Aktualnie cena jednorazówki to w niektórych miejscach nawet 80 gr. Jednocześnie znacznie zwiększył się wybór wśród opakowań wielokrotnego użycia. W ten sposób próbuje się nakłonić konsumentów do całkowitego zrezygnowania z plastikowych reklamówek na rzecz ekologicznych toreb. Dlaczego tak jest i kto na tym zyska?

Kochasz? Nie zaśmiecaj!

Rocznie na świecie produkuje się prawie 1 bilion plastikowych reklamówek. Połowa z nich używana jest tylko raz średnio 20 minut, a rozkłada się minimum 100 lat. Nasza planeta nie jest w stanie sama poradzić sobie z tym problemem, natomiast podczas spalania powstaje wiele szkodliwych odpadów zwanych dioksynami, które są bardzo groźne dla organizmu człowieka. Dlatego naszą naczelną myślą, wybierając między jednorazówką, a torbą ekologiczną, powinno być zminimalizowanie odpadów, które zanieczyszczają nasze środowisko. Powinniśmy już teraz skupić się na wytwarzaniu jak najmniejszej ilości śmieci, gdyż bez naszej świadomej pomocy ziemia sobie sama nie poradzi. W przeciwnym razie szacuje się, że już za 50 lat planeta zaleje się śmieciami. Sytuacja jest tak zła, że politycy Unii Europejskiej narzucili na kraje produkujące najwięcej plastikowych odpadów specjalną dyrektywę.

Kup raz i oszczędzaj cały rok

Obliczono, że statystyczny mieszkaniec naszego kraju zużywa od 250 do nawet 300 reklamówek rocznie. Ponieważ od 1 stycznia 2018 roku weszła w życie ustawa zabraniająca sklepom rozdawanie darmowych jednorazówek za każdą siatkę musimy zapłacić minimum 25 gr. Co za tym idzie nawet wybierając najtańszą opcje zakupu w markecie rocznie wydajemy około 100 zł na rzecz, którą łatwo zastąpić ekologiczną torbą tańszą o 4-5 razy od tej kwoty. Reklamówki wielorazowego użytku są bardzo trwałe, więc może okazać się, że wystarczy zakupić jedną w ciągu kilku lat. .Wtedy oszczędność sięgać będzie już kwoty, za którą bez problemu zjemy kolację w dobrej restauracji.

Wyróżnij się!

Obecnie ekologiczne torby, nie mają nic wspólnego z szarymi, smutnymi szmatkami, które pamiętają nasze babcie. Na rynku bez problemu znajdziemy taką, która będzie nie tylko funkcjonalna ale również ładna. Panuje wszelka dowolność kolorów i wzorów. Modne są, także modele ze śmiesznymi napisami lub nadrukami ulubionych zwierząt. Możemy wybrać produkt z krótszymi rączkami jeśli zamierzamy nosić zakupy w dłoni lub z dłuższymi jeśli wolimy zakładać torbę na ramię. Wszystko to sprawia, że będąc eko możemy również wyrazić siebie i swój gust, a torby te stały się dodatkiem do naszych strojów i często podkreślają nasz styl, a nawet mogą być pomysłem na prezent.

W tej sytuacji wychodzi na to, że najwięcej na ekologicznych produktach nie zyskują ani producencie wielorazowych reklamówek, ani politycy zakazujący darmowych siatek, tylko my sami. Wybierając ekologiczne torby zyskujemy nie tylko pieniądze i niepowtarzalny dodatek, ale co najważniejsze wydłużamy życie planety dla naszych pokoleń.

Więcej informacji

Szukasz więcej informacji na temat toreb foliowych z nadrukiem? Wejdź na stronę https://www.plastika.pl/torby-foliowe-z-nadrukiem/ i dowiedz się więcej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>