Dźwięki pochodzące z klimatyzacji – czy to czas wzywać specjalistę?

pexels-sergei-a-2539462Chociaż wszyscy chcielibyśmy, aby nasze klimatyzatory szeptały tak cicho, jak silnik odrzutowy – zwłaszcza, gdy klimatyzacja na raty z montażem stała się faktem, wiemy też, że nie zawsze tak jest. W zależności od wieku jednostki klimatyzacyjnej, miejsca jej zainstalowania i tego, czy planujesz coroczną konserwację klimatyzatora, możesz zauważyć, że klimatyzator wydaje kilka głośnych dźwięków – niektóre normalne, inne złe.

Chociaż niektóre dźwięki wydawane przez klimatyzator są oczekiwane i można je przypisać jego normalnej pracy, istnieje kilka dźwięków, które wymagają pomocy licencjonowanego specjalisty – najlepiej tego samego, który jakiś czas temu pokazał Ci cennik montażu klimatyzacji. Jeśli zauważysz głośny, brzęczący dźwięk dochodzący z klimatyzatora, istnieje duże prawdopodobieństwo, że urządzenie działa nieprawidłowo.

Przyczyny brzęczenia klimatyzatora

Jeśli klimatyzator wydaje brzęczący dźwięk, który jest na tyle głośny, że rozprasza Twój dom, istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak z Twoim urządzeniem. Kiedy słyszysz brzęczący dźwięk z klimatyzacji, możesz napotkać jeden z następujących problemów:

Nieprawidłowo działająca sprężarka – sprężarka w jednostce klimatyzacyjnej jest częścią systemu chłodzenia, która działa w celu zwiększenia ciśnienia i chłodzenia czynnika chłodniczego w urządzeniu. Brzęczący dźwięk oznacza, że ​​sprężarka może nie działać prawidłowo lub że napięcie elektryczne płynące przez klimatyzator zewnętrzny nie ma odpowiedniego natężenia.

Brakujące lub uszkodzone nóżki izolujące – Sprężarka w klimatyzatorze jest zamontowana na podstawie jednostki klimatyzacyjnej i jest osadzona na małych gumowych nóżkach (zwanych nóżkami izolacyjnymi). Z biegiem czasu i po dalszym użytkowaniu, guma na stopkach izolacyjnych czasami pęka i/lub rozpada się, powodując utratę równowagi sprężarki i powodując głośny, brzęczący dźwięk podczas pracy.

Mmo że system klimatyzacji ma być używany w najgorętszych porach roku, klimatyzatory często zamarzają. Zamrażanie jest wynikiem wycieku czynnika chłodniczego i może powodować słyszalny brzęczący dźwięk z urządzenia.

Luźne części – Twój klimatyzator to złożony system ruchomych części, które synchronizują się, aby chłodzić Twój dom. Jeśli jakaś część poluzuje się lub jej brakuje (np. luźne łożyska), może to spowodować przedwczesne zużycie innych części systemu i spowodować słyszalny brzęczący dźwięk.

Nie trzeba dodawać, że jeśli wystąpi którykolwiek z opisanych powyżej problemów, warto sięgnąć po dodatkowe informacje, a potem już czas zadzwonić do specjalisty od klimatyzacji, aby rozwiązać problem! A jeśli Twój problem jest mniej pilny, możesz skontaktować się z takim fachowcem online, aby umówić się na spotkanie.

Inne dźwięki wydawane przez klimatyzator

To, że klimatyzator wydaje dźwięki, niekoniecznie oznacza, że ​​coś jest nie tak. Jeśli jednak usłyszysz którykolwiek z dziwnych dźwięków z klimatyzacji, najlepiej zadzwonić do licencjonowanego wykonawcy w celu sprawdzenia systemu. Na przykład jeśli klimatyzator wydaje pisk, pasek łączący silnik z dmuchawą mógł się ześlizgnąć lub łożyska silnika wentylatora skraplacza mogą być zużyte.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>