Dywany z wełny – dlaczego tak popularne?

1 dywan w sypialni_800x533Wiele osób jest bardzo zaskoczonych dowiadując się jak bardzo popularne są w Polsce dywany wełniane. Bardzo chętnie stosuje się w wielu aranżacjach wnętrz. Dlaczego warto zainwestować w dywan z wełny? 

W ostatnich latach coraz więcej osób przykłada dużą wagę do wykorzystywania na co dzień ekologicznych naturalnych produktów. Wełna należy do bardzo popularnych od tysiącleci wykorzystywanych przez ludzi materiałów. Wiele osób decyduje się na urządzenie swojego mieszkania w ekologicznym naturalnym stylu – decydując się na dywan w takiej aranżacji zazwyczaj wybierany jest dywan wełniany.

Zalety dywanów wełnianych

Dla niektórych już sam fakt, że wełna jest naturalnym materiałem jest wystarczającym powodem, by go uwzględnić w aranżacji swojego mieszkania. Dla innych z kolei istotne są jego wyjątkowe właściwości. Do bardzo istotnych cech dywanów wełnianych niewątpliwie należy zaliczyć ich wytrzymałość mechaniczną – są odporne na odkształcenia i otarcia dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat nawet będąc narażone na intensywną eksploatację. Wełna jest także znakomitym materiałem izolacyjnym. Miękki wełniany dywan umożliwia komfortowe poruszanie się boso po mieszkaniu nawet, gdy budynek charakteryzuje się zimnymi posadzkami. Natomiast dobra izolacyjność akustyczna przyczynia się do optymalnego wygłuszenia mieszkania. Dla sąsiadów z dołu mniej uciążliwe staną się wieczorne potańcówki lub dziecięce zabawy. Wełniany dywan znacząco poprawia akustykę mieszkania co ma bardzo duże znaczenie dla melomanów i ogólnie wielbicieli dobrego brzmienia. Do istotnych zalet dywanów wełnianych należy także ich trudnopalność – dzięki temu w razie wybuchu pożaru, dywan może spowolnić jego rozprzestrzenianie się.

Co ciekawe dywan wełniany stabilizuje wilgotność powietrza w pomieszczeniu, gdzie się znajduje. Wełna pochłania nadmiar pary wodnej z otaczającego ją powietrza. Dywan wełniany oddaje wilgoć do otoczenia, gdy powietrze ulega wysuszeniu. Takie właściwości dywanów wełnianych sprawiają, że powietrze w mieszkaniu jest bardziej komfortowe i przyjazne naszemu zdrowiu.

Wybierając dywan wykonany z wełny warto wiedzieć, że w Polsce produkuje się naprawdę wysokiej klasy modele w niewygórowanych cenach. Do wiodących polskich producentów dywanów wełnianych należą Dywilan oraz Agnella. Do ich produkcji wybiera się na ogół wysokogatunkową wełnę brytyjską oraz nowozelandzką. Dywany wełniane nie muszą być bardzo drogie, chyba, że zdecydujemy się na dywan tkany ręcznie. Dywany wełniane tkane maszynowo można kupić w sklepach internetowych już za kilkaset złotych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>