Co to jest dress code i kiedy go przestrzegać?

group-of-people-watching-on-laptop-1595385Coraz częściej firmy dbają nie tylko o swój rozwój, ale też schludny i spójny wizerunek swoich pracowników. Ustalane są więc zasady, których trzeba przestrzegać ubierając się każdego dnia do pracy. To właśnie dress code, z którym trzeba zapoznać się rozpoczynając swoją przygodę zawodową w nowej firmie.

Nie tylko w dużych korporacjach

Odpowiadając na oferty pracy publikowane np. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl przez duże korporacje możesz mieć pewność, że będzie obowiązywał Cię służbowy dress code. Nie nastawiaj się jednak na to, że skoro proponowana praca związana jest z niewielką, lokalną firmą, kwestia służbowego stroju pozostanie wyłącznie w Twojej decyzji. Coraz częściej bowiem pracodawcy chcą, by zespół współpracowników miał spójny wizerunek.
Zasady komponowania służbowej stylizacji, jeśli w danej firmie one obowiązują, powinny być zawarte w regulaminie zakładu pracy. W takim przypadku niedostosowanie się do wytycznych może grozić poważnymi konsekwencjami dyscyplinarnymi.

Kiedy przestrzegać zasad określających dress code?

Zasad określających dress code firmy należy bezwzględnie przestrzegać w każdym przypadku, gdy jest to wymagane przez pracodawcę i warto uwzględniać, jeśli wymienia się jako mile widziane. Zdarza się, że w ostatni z pracujących dni w tygodniu pracownicy zwolnieni są z zasad określających dress code i mogą pozwolić sobie na dowolność stylizacji. Nadal jednak warto trzymać się stonowanej elegancji, by zachować swój profesjonalny wizerunek.
W życiu każdej firmy zdarzają się sytuacje, w których pracowników obowiązuje tzw. niepisany dress code. Na konferencji z udziałem gości z zewnątrz trzeba wyglądać elegancko i profesjonalnie. Na nieco więcej luzu można pozwolić sobie przy okazji półformalnego bankietu lub eventów organizowanych w plenerze.
Warto pamiętać, że zasady określające dress code dotyczą nie tylko elementów garderoby, ale też wszelkiego rodzaju dodatków, np. butów i biżuterii, a nawet makijażu oraz uczesania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>