Dozowniki do mydła, suszarki do rąk – w co jeszcze musisz wyposażyć łazienkę dla pracowników?

wc-265277_640Łazienki dla pracowników to pomieszczenia, o które warto dbać na takim samym poziomie, jak inne wnętrza. Pracownicy powinni mieć dostęp do komfortowych i czystych sanitariatów, z których będą mogli korzystać za każdym razem, gdy będą mieli taką potrzebę. Wyposażenie łazienek musi być przemyślane, aby korzystanie z nich nie powodowało żadnego dyskomfortu czy problemów ze znalezieniem podstawowych akcesoriów.

Wygląd i stan łazienek w zakładach pracy nie zawsze spełnia wymagania podstawowych zasad bhp. Czasem brakuje w nich podstawowego sprzętu, a czasem okazuje się, że nie wszystko działa tak, jak trzeba: drzwi od toalet zacinają się, nie ma dozowników do mydła ani jakiegokolwiek mydła, a po umyciu rąk trzeba je wycierać o własne ubranie, bo nie ma żadnej innej możliwości ich wytarcia. Korzystanie z takich łazienek na pewno nie jest przyjemnością. Co więcej, trzeba również pamiętać, że z łazienek nie zawsze korzystają wyłącznie osoby zatrudnione. Zdarza się, że trafiają do nich również klienci. Jeśli stan łazienki będzie daleki od idealnego, nie można się spodziewać, że klient wyrobi sobie pozytywne zdanie o firmie. Jeśli więc dbamy o elegancję i efektowny wygląd przestrzeni biurowej czy części dla klientów, nie zapominajmy o remoncie i właściwym wykończeniu sanitariatów.

Akcesoria, które przydadzą się w łazience

Jak wyposażyć łazienkę dla pracowników, aby była wygodna? Przede wszystkim, musi być dopasowana do liczby osób, które z niej na co dzień będą korzystać. Inaczej powinna wyglądać łazienka dla kilku osób, a inaczej taka, z której będzie korzystać 20 osób i więcej. Z pewnością w łazienkowej przestrzeni przydadzą się lustra, dozowniki do mydła, suszarki do rąk, stojaki na ręczniki, uchwyty na papier toaletowy, a także wiele innych akcesoriów, które ułatwią codzienne korzystanie z łazienki. Suszarki do rąk to wygodne i bardzo higieniczne rozwiązanie. Dzięki niemu można uniknąć kontaktu rąk z ręcznikami czy innymi powierzchniami, na których mogą znajdować się bakterie oraz inne drobnoustroje. Dobrej jakości suszarki działają bardzo szybko, sprawnie i wydajnie. Wystarczy kilka sekund, aby wysuszyć całkowicie ręce. Warto więc wybierać rozwiązania dobrej jakości, które na pewno sprawdzą się przez długi czas użytkowania. Im lepszych producentów wybierzemy do urządzenia łazienki, tym lepiej dla jej funkcjonalności i wygody użytkowania.

Warto pamiętać o regularnym sprzątaniu

Nawet najlepiej urządzona łazienka nie będzie dobrze się sprawdzała, jeśli nie będzie regularnie sprzątana i systematycznie dezynfekowana. Już dzień czy dwa bez sprzątania może być w dużej łazience naprawdę sporym problemem. Jeśli firma korzysta z zewnętrznych usług sprzątających, warto na etapie podpisywania umowy zadbać o to, by bardzo dokładnie określić częstotliwość sprzątania łazienek. Podczas gdy inne pomieszczenia mogą być sprzątane rzadziej lub pewne usługi wykonywane raz na jakiś czas, łazienki powinny być sprzątane codziennie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jeśli o to nie zadbamy, firmowe sanitariaty będą prezentowały się raczej kiepsko, nie będą komfortowe dla pracowników, na pewno też nie spodobają się korzystającym z nich klientom.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>