Zbiór zasad dotyczących instalacji urządzeń do odbioru bezprzewodowego

broadcast-297434_960_720Zasady dotyczące urządzeń do odbioru bezprzewodowego chronią prawa właścicieli lub najemców do instalowania, utrzymywania lub używania anteny do odbierania programów wideo z satelitów bezpośrednich, szerokopasmowych usług radiowych i stacji telewizyjnych na obszarach w obrębie wyłączny użytek właściciela lub najemcy.

Zasady te mają również zastosowanie do anten klienta, które odbierają i transmitują stałe sygnały bezprzewodowe. W razie wątpliwości i pytań warto zapamiętać odnośnik: https://montaz-anten-wroclaw.com/.

Istnieją wyjątki od zasad, w tym przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zachowania obszarów historycznych.

Jakie rodzaje anten są objęte zasadami instalacji?

Reguły te obejmują następujące anteny:

  • Antena antenowa o średnicy jednego metra lub mniejszej (lub antena dowolnej wielkości, jeśli znajduje się na określonym terenie), zaprojektowana do odbioru bezpośredniej usługi satelitarnej, w tym usługi satelitarnej bezpośrednio do domu, lub do odbioru lub transmisji stałych sygnałów bezprzewodowych przez satelitę.

  • ntena o średnicy jednego metra lub mniejszej, zaprojektowana do odbierania usług programowania wideo za pośrednictwem szerokopasmowej usługi radiowej (kabel bezprzewodowy) lub do odbierania lub przesyłania stałych sygnałów bezprzewodowych innych niż przez satelitę.

  • Antena przeznaczona do odbioru lokalnych sygnałów telewizyjnych.

Anteny stosowane w radiu AM / FM, radiu amatorskim, radiu CB, usługach cyfrowego radia audio lub antenach używanych jako część koncentratora do przekazywania sygnałów między wieloma lokalizacjami nie są objęte tymi przepisami.

Jakie rodzaje nieruchomości są objęte ubezpieczeniem?

Zgodnie z zasadami właściciel lub najemca ma prawo do zainstalowania anteny na nieruchomościach, które są ich własnością lub nad którymi mają wyłączne użytkowanie lub kontrolę. Obejmuje to domy jednorodzinne, kondominia, spółdzielnie, kamienice i domy produkcyjne. W przypadku lokali mieszkalnych, spółdzielni i wynajmowanych nieruchomości zasady mają zastosowanie do obszarów „do wyłącznego użytku”, takich jak tarasy, balkony lub patio. „Wyłączne użytkowanie” oznacza obszar nieruchomości, do którego mogą wchodzić i korzystać wyłącznie najemcy i ich goście. Jeśli obszar jest udostępniany innym osobom lub dostępny bez zgody najemcy, nie jest uważany za obszar wyłącznego użytku. Dowiedz się więcej o instalacji anten zbiorczych tutaj: https://montaz-anten-wroclaw.com/zbiorcze-instalacje-antenowe/.

Zasady nie mają zastosowania do wspólnych obszarów, które są własnością właściciela, stowarzyszenia społeczności lub wspólnie właścicieli właścicieli. Te wspólne obszary mogą obejmować dach lub ściany zewnętrzne jednostki wielomieszkaniowej. Pod pewnymi warunkami, jeśli wspólna antena jest dostępna do użytku dla mieszkańców, stowarzyszenie społeczności lub właściciel może zabronić instalacji anteny lub anteny satelitarnej, pod warunkiem że jakość sygnału z anteny centralnej jest równie dobra, jak jakość sygnału z indywidualnej anteny lub anteny, a koszty korzystania z anteny centralnej nie są wyższe niż koszty anteny lub anteny posiadanej indywidualnie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>