Domowe biuro ogrzewane kominkiem elektrycznym? Dlaczego nie

slide4

Kominek tworzy miejsce przytulne, zachęcające, a nawet romantyczne. Ciepło, migotanie, trzask ognia w drewnie, blask .- to wszystko dodaje się do stworzenia atmosfery, która jest nie do pobicia. Jednak myśląc o tym najczęściej widzi się z siebie z bardzo dużym rozmytym kocem i kubkiem kakao w ręce, co w stresujących chwilach oferuje uspokojenie nerwów. Jest coś wyjątkowo wciągającego w patrzeniu w kominek. Coś, czego nie da się uniknąć. Jednak czy takie walory są tym, co chcemy mieć w domowym biurze? Niestety, nawet jeśli tak – to nie ma sposobu na umieszczenie tradycyjnego komina w kompleksie apartamentów czy biurze… Na szczęście jest też kominek elektryczny!

Takie kominki można ulokować w dowolnym domu, mieszkaniu, a także właśnie w domowym biurze. Bez kominów, odpowietrzających lub gazowych rur. Jeśli kiedykolwiek było to coś, co rozważałeś, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Określanie pojemności grzewczej

Pierwszą rzeczą, którą najprawdopodobniej będzie potrzebować, jest wiedzieć, jakiego rozmiar nagrzewnicy naprawdę potrzebujesz. Średniej wielkości kominek elektryczny o wielkości 120 woltów (standard) to 1500 W i 12,5 am. W celu określenia pojemności grzewczej, jaką zapewnia kominek, po prostu podziel liczbę watów (1500) na 10. Oznacza to, że grzejnik z tymi specyfikacjami powinien odpowiednio ogrzewać 150 stóp kwadratowych. Można oczywiście znaleźć kominki elektryczne na ścianę o niższych i wyższych zakresach.

Łatwa instalacja

Nie ma tutaj wiele do zrobienia, jeśli chodzi o instalację. Wszystko, co musisz zrobić, to dać je do odpowiedniej pozycji i podłączyć do gniazdka elektrycznego o napięciu 120 V. Ponieważ “instalacja” jest tak prosta, można łatwo przenieść kominek z jednego pomieszczenia do drugiego. Jest to prawdopodobnie jedna z największych zalet kominka elektrycznego nad kominkiem gazowym. Ponieważ kominek gazowy będzie wymagać poważniejszej instalacji i stałego połączenia z przewodem gazowym, nie będzie można go ruszać. Kominek elektryczny w zasadzie można przenosić z domowego biura do sypialni, gdy idziesz spać.

Największe korzyści

Oczywiście największą zaletą kominka elektrycznego jest to, że można go umieścić w każdym domu, niezależnie od tego, czy też można zainstalować tam prawdziwy kominek. Łatwo jest wziąć kominek z Tobą, jeśli się przeprowadzasz, dzięki czemu będzie to inwestycja, która może pójść z tobą gdziekolwiek jesteś.

Jeśli chciałbyś ozdobić biuro prawdziwym kominkiem musiałbyś stale pilnować zapasów drewna. Potrzebny jest prawie zerowy wysiłek przy kominku elektrycznym. Włączanie lub dostosowywanie jest tak łatwe, jak naciśnięcie przycisku, często jest to przycisk na pilocie, co oznacza, że możesz poprawić temperaturę nie wstając od biura i odrywając się od pracy.

Nie tracisz też ciepła przy kominku elektrycznym, ponieważ ciepło nie wydostaje się z komina, tak jak podczas korzystania z prawdziwego kominka, dzięki czemu kominki elektryczne są bardzo wydajne energetycznie.

Jak widzisz jest to opcja, którą naprawdę warto rozważyć.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>