Dlaczego tak bardzo potrzeba nam zakładów przetwórstwa aluminium?

Jeśli możliwe jest, że jakikolwiek przedmiot wytworzony przez człowieka na Ziemi jest bardziej wszechobecny niż plastikowe torby, to musiałby to być aluminiowy pojemnik. Ale w przeciwieństwie do plastikowych toreb, które zagrażają życiu morskiemu i niszczą planetę, aluminiowe puszki są rzeczywiście dobre dla środowiska. Przynajmniej, jeśli ludzie tacy jak ty i ja poświęcimy czas na ich recykling.

ta praca zamac

Dlaczego więc poddawać recyklingowi aluminium?

Cóż, jako punkt wyjścia do udzielenia odpowiedzi na to pytanie skorzystajmy z twierdzenia, że przetwórstwo aluminium zapewnia wiele korzyści środowiskowych, gospodarczych i społecznych. Oszczędza energię, czas, pieniądze i cenne zasoby naturalne. Generuje miejsca pracy i pomaga płacić za usługi społeczne, które czynią życie lepszym dla milionów ludzi.

Ale przejdźmy do szczegółów.

Jak poważny jest problem?

Miliardy aluminiowych puszek sprzedawanych jest na całym świecie każdego roku, ale mniej niż połowa jest przetwarzana. Podobna liczba aluminiowych puszek w innych krajach również jest spalana lub wysyłana na składowiska.

To co roku daje miliony ton zmarnowanych aluminiowych puszek. Wszystkie te muszą być zastąpione nowymi puszkami wykonanymi w całości z materiałów pierwotnych, które marnują energię i powodują znaczne szkody dla środowiska.

W jaki sposób aluminium szkodzi środowisku?

W skali globalnej przemysł aluminiowy emituje co roku miliony ton gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla, co przyczynia się do globalnego ocieplenia. Chociaż puszki aluminiowe stanowią tylko 1,4 procent ton śmieci w ujęciu wagowym, stanowią one 14,1 procent wpływów gazów cieplarnianych związanych z zastąpieniem średniej tony śmieci nowymi produktami wykonanymi z pierwotnych materiałów.

Hutnictwo aluminium produkuje również tlenek siarki i tlenek azotu, dwa toksyczne gazy, które są kluczowymi elementami smogu i kwaśnych deszczy.

Ponadto, każda tona nowych aluminiowych puszek, które muszą zostać wyprodukowane w celu zastąpienia puszek, które nie zostały poddane recyklingowi, wymaga pięciotonowej rudy boksytu, który przed wytapianiem należy wydobywać, kruszyć, myć i oczyszczać w tlenku glinu. Proces ten tworzy około pięciu ton żrącego błota, które może zanieczyścić zarówno wody powierzchniowe, jak i wody gruntowe, a co za tym idzie, szkodzić zdrowiu ludzi i zwierząt.

Ile razy ten sam kawałek aluminium można poddać recyklingowi?

Nie ma limitu, ile razy można poddać recyklingowi aluminium. Dlatego recykling aluminium jest takim dobrodziejstwem dla środowiska. Aluminium jest uważane za zrównoważony metal, co oznacza, że ​​można go poddawać recyklingowi bez utraty materiału. I nigdy przetwórstwo aluminium nie było tańsze, szybsze ani bardziej energooszczędne niż jest dzisiaj. Aluminiowe puszki nadają się do recyklingu w 100 procentach, dzięki czemu są najbardziej nadające się do recyklingu (i cenne) ze wszystkich materiałów. Aluminiowy produkt, który można oddać do recyklingu, zostanie w całości poddany temu procesowi i wróci na półkę w zaledwie 60 dni.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>