Dlaczego oleje biodegradowalne do pilarek są lepsze niż wszystkie inne?

ta praca vegatolUżywanie biodegradowalnego oleju do pił łańcuchowy takiego jak ten z http://vegatol.com/ jest naprawdę mądrym posunięciem. Biodegradowalny olej do pił łańcuchowych jest jednym z najczęściej omawianych produktów w przemyśle drzewnym i leśnym. W tym artykule pomożemy Ci zrozumieć niektóre zalety korzystania z tego rodzaju oleju.

Za każdym razem, gdy piła łańcuchowa jest napełniana olejami, produkty te są rozpylane do środowiska podczas korzystania z piły. Olej uwalnia się z końcówki pręta, gdy kilkakrotnie przesunie się po belce. Drobne, rozpylone cząstki oleju są następnie rozpylane na obszarze roboczym lub mogą przylegać do trocin. Innymi słowy, za każdym razem, gdy używasz piły łańcuchowej, 100% tej substancji na bazie ropy naftowej wpływa na środowisko.

Oleje te zawierają znane substancje rakotwórcze. Poza tym dłuższe okresy kontaktu z mgłą olejową na bazie ropy naftowej mogą powodować podrażnienie dróg oddechowych dla użytkownika. Dlatego ważne jest, aby szukać alternatywy, która nie naraziłaby użytkowników ani środowiska. Biodegradowalny olej do pił łańcuchowych jest idealnym rozwiązaniem tego problemu!

Biodegradowalny olej do pił łańcuchowych – zalety

Przede wszystkim olej ten jest przyjazny dla środowiska – stosowanie tych olejów jako produktu do łańcuchów nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia dla naszego środowiska, ponieważ są one:

  • naturalne
  • nietoksyczne

Oleje te są również wysoce skuteczne – oleje te mają pewne naturalne właściwości, takie jak odporność na ścinanie, dobre rozprowadzanie, wysoki wskaźnik lepkości i wysoką temperaturę zapłonu. Dzięki temu są bardzo skuteczne w naoliwieniu piły łańcuchowej, nie wpływając jednocześnie na zużycie prowadnicy lub łańcucha. Są one specjalnie zaprojektowane do tego celu, a także do ochrony listew tnących i łańcuchów pił łańcuchowych zasilanych pompą. Występuje też naprawdę niewielkie gromadzenie się odpadów drzewnych w zębatce i obszarach osłony prowadnicy, co pomaga zmniejszyć zużycie.

Większe bezpieczeństwo dla użytkowników – to również niosą takie oleje do pilarek. Piła łańcuchowa działa przy bardzo wysokich obrotach, co powoduje zamglenie oleju – może to potencjalnie wpływać na użytkowników poprzez wchłanianie przez skórę lub wdychanie. Biodegradowalny olej do pił łańcuchowych ma wysoki poziom lepkości z właściwościami zapobiegającymi wyrzucaniu, co znacznie ogranicza wdychanie oparów przez użytkowników.

Ponadto biodegradowalne oleje są wyjątkowo opłacalne i łatwo dostępne online. Ponieważ ekologiczne oleje do pilarek ulegają biodegradacji, są produktami wysoce zrównoważonymi. Umożliwiają także na pracę przy niższej temperaturze łańcucha, co wydłuża żywotność pilarek i skraca przestoje w regulacji łańcucha. Mają także dobre właściwości płynięcia w ekstremalnych temperaturach, a większość użytkowników zgłasza zużycie oleju o co najmniej 50%, gdy zaczną regularnie stosować te oleje.

Jeśli wiesz, masz pilarki spalinowe – szukaj miejsca, w którym możesz liczyć na bardzo dobry asortyment olejów bio i trzymaj się tej oferty!

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>