Myślisz o depilacji laserowej? Zapraszamy do naszego FAQ!

girl-2120182_960_7201. Co to jest laserowe usuwanie włosów?

Laserowe usuwanie włosów to procedura usuwania włosów z ciała za pomocą lasera o długim impulsie. Lasery są opracowywane i projektowane na podstawie wieloletnich badań. Parametry lasera są dokładnie zdefiniowane poprzez badanie anatomii mieszków włosowych i dokładne dopasowanie światła lasera i czasu trwania impulsu do wielkości, głębokości i lokalizacji mieszka, aby zahamować odrastanie włosów.

Laserowe usuwanie owłosienia wykonuje specjalnie przeszkolony specjalista ds. Lasera lub lekarz, który rozprowadza światło lasera o długim impulsie na skórę – sprawdź na https://mestetic.pl/depilacja-laserowa/. Laser działa poprzez wyłączenie włosów, które są w trakcie aktywnego cyklu wzrostu. Ponieważ inne włosy wejdą w swój cykl wzrostu w różnym czasie, konieczne jest kilka zabiegów, aby wyłączyć wszystkie mieszki włosowe w danym obszarze.

2. Czy jestem kandydatką do depilacji laserowej?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety szukają laserowych usług usuwania włosów, aby usunąć niechciane włosy. Usuwanie włosów wykonuje się zwykle na linii włosów, brwi, górnej części nosa, wardze, brodzie, płatku ucha, ramionach, plecach, pod pachami, brzuchu, pośladkach, okolicy łonowej, linii bikini, ud, twarzy, szyi, piersi, ramion, nóg , dłoniach i palcach u stóp. Laser działa najlepiej na bladą skórę i ciemne, gruboziarniste włosy. Im bardziej zbliżasz się do tej kombinacji (tj. im jaśniejsza skóra i im bardziej szorstkie i ciemne włosy), tym lepsze będą na ogół wyniki.

3. Czy laserowe usuwanie włosów jest trwałe?

Ogólna opinia jest taka, że ​​depilacja laserowa jest trwała, ale nie działa to na wszystkich. Ogólnie oznacza to, że nie należy oczekiwać, że laser usunie każdy włos z danego obszaru. Większość osób musi poddać się zabiegom elektrolizy wszystkich pozostałych włosów, aby uzyskać całkowite usunięcie owłosienia, ponieważ włosy stają się zbyt cienkie, aby można je było wycelować laserowo. Większość będzie także potrzebować zabiegów retuszujących 1-2 razy w roku po początkowym zestawie zabiegów dla każdego nowego wzrostu mieszków włosowych, który rozwija się wraz z wiekiem.

Zaobserwowano również, że niektóre osoby wydają się nie reagować – nie jest to potwierdzone i nie wiadomo, dlaczego nie przeprowadzono wystarczającej liczby badań w tej dziedzinie. Należy pamiętać, że trudno jest również ocenić, czy czyjś brak wyników jest spowodowany potencjalną chorobą podstawową, która powoduje ciągły wzrost i sprawia, że ​​wydaje się, że laser nie działa, czy leczenie nie zostało wykonane prawidłowo, czy też niektórzy ludzie po prostu nie są na to podatni i nie wiemy dlaczego. Zasadniczo nie możesz sam tego ustalić, dopóki nie spróbujesz. Ponadto wyniki zależą również od wielu zmiennych.

Zestaw co najmniej 6-8 zabiegów w określonych odstępach czasu jest na ogół konieczny do osiągnięcia znacznego usunięcia włosów za pomocą lasera. Czynniki określające długość zabiegu obejmują konkretny obszar do leczenia, fakturę włosów, częstotliwość zabiegów, historię tymczasowych środków usuwania włosów (woskowanie, pinceta, golenie i depilatory) itp.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>