Dekorujesz wnętrza biurowe? Co może być kosztem firmowym?

xps-dpbXgTh0Lac-unsplashWykończenie i dekoracja firmowych wnętrz to spore wyzwanie, ale nie warto odkładać tego na potem. Od tego, jak prezentuje się siedziba firmy, w dużej mierze zależy fakt, czy klienci chętnie będą korzystać z jej usług. Trzeba również pamiętać, że wnętrze musi być przyjazne dla pracowników, którzy spędzają w nim codziennie po kilka lub kilkanaście godzin. Na wystroju wnętrza biurowego raczej nie należy oszczędzać, gdyż może to przynieść dużo więcej szkód niż korzyści.

Aby zmienić wystrój wnętrza i sprawić, by prezentowało się dużo bardziej efektownie, nie potrzeba, wbrew pozorom, zbyt dużych nakładów finansowych. Nie zawsze potrzebny jest przecież generalny remont. Czasem drobne prace w zupełności wystarczą, aby biuro wyglądało zupełnie inaczej. Co więcej, wszystkie wydatki związane z wystrojem wnętrza można potraktować jako wydatki związane z prowadzeniem działalności. Zakup farb, elementów wykończeniowych, ale też dekoracji, oświetlenia oraz innych wnętrzarskich akcesoriów można wrzucić sobie w koszty firmowe. A to oznacza, że w rzeczywistości wydatki związane ze zmianą wystroju wnętrza będą jeszcze niższe. Zanim jednak coś wrzucimy w koszty, zawsze warto skonsultować się z doświadczonym księgowym, aby mieć pewność, że wszystko zostało zaksięgowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zmiana aranżacji ścian

Dość niewielkimi kosztami możliwa jest zmiana pokrycia na ścianach. To dobre rozwiązanie w dużych biurach, gdzie ściany mają dosyć dużą powierzchnię. Jeśli kiepsko się prezentują, raczej całe wnętrze nie będzie zachęcające. Można jednak odmalować ściany wydajnymi i wysokiej jakości farbami w intensywnych kolorach, a następnie powiesić na nich minimalistyczne postery czy obrazki. Świetnie sprawdzają się też fototapety, które są jeszcze szybszą opcją na zmianę wystroju ściany. Fototapeta zakrywa starą, nieestetyczną warstwę, ukrywa wiele niedoskonałości i mankamentów ściany. Jest solidnie wykonana, bardzo efektowna, a jednocześnie trwała i wytrzymała. Inwestując w fototapetę można mieć pewność, że jest to sprawdzone rozwiązanie na długie lata.

Jak szybko odmienić podłogi?

Na dużych powierzchniach biurowych uwagę przyciąga również podłoga. W niektórych miejscach jest ona dosyć kiepskiej jakości lub czasy świetności ma już dawno za sobą. Dlatego też bywa często przykryta mało estetyczną wykładziną. Tymczasem można inaczej. Wykładzina nigdy nie prezentuje się dobrze, zwłaszcza gdy jest już zdecydowanie wiekowa. Zdejmijmy ją, a na podłodze ułóżmy efektowne panele winylowe. To świetne rozwiązanie, jeśli nie chcemy prowadzić intensywnych prac podłogowych związanych ze zdzieraniem aktualnej powierzchni. Panele winylowe są tak wykonane, że można je bez problemu położyć na już istniejącej podłodze. Przykleja się je lub montuje jeden do drugiego, dzięki czemu szybko można uzyskać jednolitą, elegancką całość. Panele winylowe dostępne są w wielu wersjach, imitujących drewno, panele drewniane, marmur, inne kamienie, a także płytki ceramiczne. Można więc znaleźć idealne rozwiązanie na podłogę w biurze.

Zamac - zakład materiałów ceramicznych

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>