Czym charakteryzują się włoskie produkty kosmetyczne?

person-1050772_960_720Od wieków Włochy są znane na całym świecie ze swojej nieograniczonej kreatywności i najnowocześniejszej estetyki, przejawiającej się w doskonałych produktach, narzędziach i projektach, które są tam tworzone i produkowane. W związku z tym włoskie piękno jest synonimem stylu, innowacyjności, kunsztu i jakości. Nikt nie robi tego tak jak we Włoszech, a dowodów na to nie trzeba szukać daleko – wystarczy spojrzeć tutaj: https://b2b.europedg.pl/marki/felce-azzurra.

Co wyróżnia włoskie produkty kosmetyczne na tle innych?

Podobnie jak w sztuce i modzie, Włochy to stolica piękna i stylu. Od krętego pasma w Rzymie po delikatny kanał w Wenecji, la dolce vita to nie tylko sposób na życie, ale etos, którym żyją Włosi i marki takie jak felce azzurra hurtownia – doceniaj i ciesz się pięknem, sięgaj po produkty przesiąknięte zarówno tradycyjną tradycją, jak i przodujące w trendach i niosące ze sobą najwyższą jakość wykonania i wzornictwa.

Ponad 60 procent światowych produktów kosmetycznych jest wytwarzanych we Włoszech. Dzięki jedwabistym pudrom prasowanym, silnie pigmentowanym pomadkom i całkowicie naturalnej pielęgnacji skóry włoskie marki kosmetyczne i producenci kontraktowi inwestują około cztery procent więcej niż średnia w branży w koszty badań i rozwoju, zapewniając, że tworzą obecnie najbardziej innowacyjne i wydajne produkty.

Każdego roku zapotrzebowanie przedsiębiorstw i konsumentów na produkty kosmetyczne wykonane we Włoszech stale rośnie.

We Włoszech chodzi przede wszystkim o to, aby używać wysokiej jakości składników, jeść właściwe produkty i nakładać dobre oleje i tłuszcze na skórę – przyzna to każda rodowita Włoszka. Nie chodzi o szybkie poprawki ale o zrelaksowany sposób życia z równowagą. Włoska pielęgnacja skóry opiera się na minimalistycznym podejściu – chodzi bardziej o używanie mniejszej liczby odżywczych produktów niż rutyna w 10 krokach. Nieliczne produkty kosmetyczne, których używają włoszki są pełne super roślinnych składników. Piękno dla Włochów to rytuał dobrego samopoczucia, który rozpoczyna się każdego ranka, wybiera się najlepsze składniki odżywcze, które wprowadza się do organizmu i na tym opiera się fenomen włoskich kosmetyków.

Wiele z tych składników to te same składniki, które składają się na dietę śródziemnomorską, na przykład zdrowe tłuszcze i oleje. Etos włoskiej pielęgnacji skóry nie polega na szybkiej naprawie lub wprowadzaniu czegoś trudnego. To przyjazne dla skóry składniki, które odżywiają skórę i promują jej długotrwałe zdrowie. Pomyśl: oliwa z oliwek, która jest pełna kwasów tłuszczowych, przeciwutleniaczy, witaminy E i polifenoli, albo granat – przeciwutleniacz bogaty we flawonoidy i witaminę C. Do tego opuncja – nawilżająca supergwiazda, która„działa jak gąbka, utrzymując nawilżenie skóry oraz olej z awokado, który jest pełen kwasów Omega 3, witaminy B5 i witaminy C. Można też dodać do listy ekstrakt z czarnej trufli dla nawilżenia i redukcji zaczerwienień, czy rozmaryn, który poprawia krążenie i nawilża skórę. Te wszystkie dobroci można znaleźć właśnie we włoskich kosmetykach!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>