Czy zmiana czasu jest dla nas korzystna?

Zmiana czasu z letniego na zimowy nie po raz pierwszy zrobiła psikusa zapominalskim. Jeżeli nie mamy w domu telewizora lub radia lub gdy z nich nie korzystamy nagminnie, informacja o zmianie czasu może nam umknąć. Co roku jednak pod koniec października mamy zmianę czasu. Oczywiście zmiana czasu następuje w niedziele ponieważ gdyby czas cofać w tygodniu łatwo się domyśleć jakie były tego skutki. Cofanie czasu ma związek głównie z oszczędzaniem energii a zostało wprowadzone w większości krajów świata w latach czterdziestych. Jeżeli planujemy jakąś wycieczkę, na którą chcemy wybrać się na przykład pociągiem warto pamiętać, że godzinę do tyłu cofamy z 3:00 na 2:00. Znaczniej bardziej niebezpieczna w skutkach jest zmiana czasu z zimowego na letni kiedy to godzinę dodajemy.

O ile na jesień po prostu przyszlibyśmy o godzinę za wcześnie na pociąg, tak podczas letniej zmiany godzin po prostu spóźnilibyśmy się na niego. Posiadacze telefonów komórkowych mają zadanie znacznie ułatwione ponieważ telefon automatycznie zmienia godzinę po przez sygnał od operatora sieci. Nie musimy więc pamiętać o jego przestawieniu. Nasze komputery również automatycznie przestawią się na nową godzinę. Pozostaje nam wiec przestawić czas w zegarach ściennych, lodówkach, kuchenkach i innych sprzętach AGD.

Zmianę czasu wprowadzono w Niemczech głównie po to aby oszczędzić energię elektryczną. Ale teraz ja twierdzi wiele osób zajmujących się czasem, to nie ma sensu ponieważ obecnie prąd, który używamy w naszych domach wykorzystujemy do oglądania telewizji, obsługi komputera lodówki itp. Gry wprowadzono zmianę czasu na zimowy miało to większe znaczenie ponieważ praktycznie 100% prądu wykorzystywane było na oświetlenie.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>