Czy wybrany hosting ma wpływ na SEO firmowej strony? Zorientuj się w temacie!

image-3

To prawda to, jaką firmę wybierzesz do obsługiwania hostingu Twojej witryny ma wpływ na lokalizację Twojej strony w wyszukiwarkach. Wybór właściwej firmy hostingowej nie gwarantuje zwiększenia rankingu, ale oznacza, że unikniesz konsekwencji i możesz naprawdę przysporzyć sobie sporo kłopotów wybierając niewłaściwego hosta. Dlatego też należy uważnie wybrać i nie oprzeć decyzji jedynie o cenę.

Czynniki hostingowe takie jak przestoje i szybkość serwera to te które wpływają na SEO i mogą wahać się znacznie z miesiąca na miesiąc, więc musisz regularnie je przeglądać. Jak tylko zauważysz problem, powinieneś niezwłocznie skontaktować się z firmą hostingową i zapytać o serwer VPS do SEO. Nie zakładaj, że wiedzą o problemie. Nawet jeśli wiedzą o problemie, mogą się tym nie zainteresować sami z siebie.

Dlatego nie warto zamykać się w długoterminowym kontrakcie hostingowym. Gdy tylko firma hostingowa opuszcza standardy, możesz przenieść witrynę do innej. Jeśli podpisałeś długoterminową umowę hostingową i masz problemy, powinieneś odpisać wypłacone pieniądze i przenieść się do innego hosta, ponieważ utrata kilkuset kosztów hostingu jest lepsza niż długotrwałe uszkodzenie SEO dla Twojej witryny.

Teraz spójrz szczegółowo na czynniki hostingowe, które mogą mieć wpływ na lokalizację Twojej witryny w wyszukiwarce.

Przestoje

Czas przestoju to czas, przez jaki witryna jest niedostępna ze względu na problemy z serwerem, na którym jest hostowana. Roboty wyszukiwarek prawdopodobnie spróbują odwiedzić witrynę kilka razy dziennie. Jeśli odwiedzają witrynę w okresach przestojów, odnotowują, że jest niedostępna i przechodzą do następnej witryny. Jeśli to się powtórzy, Twoja witryna zostanie uznana za niewiarygodną, a rankingi mogą zostać obniżone. Wyszukiwarki nie chcą wykazywać wysoce wiarygodnych witryn w swoich wynikach, ponieważ źle reagują na nie, jeśli wyszukiwarki klikną na otrzymany przez siebie wynik, a następnie nie mogą uzyskać dostępu do witryny.

Nawet 99% uptime oznacza, że w ciągu miesiąca witryna będzie niedostępna przez około 7 godzin. Idealnie, jest wtedy, gdy witryna jest dostępna przez 100% czasu, jednakże pewna ilość przestojów jest nieunikniona, nawet w kosztownych planach hostingowych. Jednak nie ma sensu oczekiwać, że host internetowy zapewni – i zagwarantuje – 99,9% uptime, więc nie przyjmuj niczego mniej.

Prędkość

Wyszukiwarki są zazwyczaj bardzo tajne w temacie czynników będących częścią ich algorytmów, jednakże w 2010 r. Google wyraźnie zaznaczyło, że szybkość, z jaką strona jest obsługiwana, jest jednym z tych czynników. To tylko jeden z ponad 200 czynników, a więc na pewno ma mniej niż 0,5% wpływ na rankingi, ale warto zwrócić uwagę na to. Możesz sprawdzić prędkość ładowania stron w specjalnie do tego przeznaczonych witrynach. Wolniejsza od średniej szybkość ładowania niekoniecznie jest błędem twojego hosta sieciowego.

Konfiguracja i kodowanie witryny może powodować spowolnienie, ale jeśli masz pewność, że techniczne ustawienia Twojej witryny są zoptymalizowane i nadal masz słabe czasy ładowania strony, to należy zwrócić się do firmy hostingowej, aby przenieść witrynę do innego serwera. Nierzadko witryna udostępnia zasoby serwera wraz z setkami innych witryn, a na serwerze znajduje się więcej witryn internetowych, a zasoby, z których korzystają te witryny, są mniej obciążone.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>