Czy warto podjąć pracę za granicą? Rozwiewamy wątpliwości

Czy warto podjąć pracę za granicą Rozwiewamy wątpliwości (1)Rozpoczęcie pracy za granicą niesie za sobą sporo korzyści. Bardzo często decydują się na to zwłaszcza osoby samotne, które rozpoczynają nowy etap w swoim życiu i nie pozostawiają w Polsce rodziny. Udanie się za granicę w celach zarobkowych pozwala na znaczne poprawienie dotychczasowej sytuacji finansowej i sfinansowanie bieżących potrzeb. Do innego kraju można się udać m.in. po to, aby zarobić na wesele, mieszkanie lub samochód.

Jaki jest rynek pracy za granicą? Zatrudnienie w krajach UE

Rynek pracy za granicą wygląda obecnie dość obiecująco. W niedalekiej przeszłości zaobserwowano spore ożywienie, dzięki czemu Polacy mają duże szanse na znalezienie wymarzonego zatrudnienia w wybranym przez siebie państwie. Europejska gospodarka ruszyła z miejsca, dzięki czemu zatrudnienie w krajach UE stoi na zadowalającym poziomie. Spory wzrost zatrudnienia odnotowano m.in. na Łotwie, w Grecji, Danii czy też Portugalii. Cały czas pożądanym kierunkiem są Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania czy też Holandia, Belgia i Czechy. Zwłaszcza w Belgii, Norwegii lub Holandii można liczyć na godziwe zarobki, a przy tym na stabilne warunki zatrudnienia i szerokie pole manewru.

Ile wynoszą średnie zarobki za granicą, gdzie są najwyższe?

Jeśli kogoś interesuje praca za granicą w pierwszej kolejności warto byłoby sprawdzić możliwe zarobki w poszczególnych krajach UE. Korzystnym wyborem będzie Norwegia, w której to można liczyć na zarobki rzędu 16 tysięcy złotych miesięcznie. W Wielkiej Brytanii zarobi się około 13,5 tysiąca miesięcznie. Holandia i Irlandia gwarantują zarobki w okolicach 12 tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście dużo zależy od tego, do jakiej konkretnie branży się trafi i jakimi dysponuje się umiejętnościami oraz kwalifikacjami zawodowymi. Znalezienie pracy w tych krajach nie powinno być jednak żadną trudnością. Zatrudnienia powinno się szukać zwłaszcza w takich branżach, jak:

  • budownictwo,
  • przemysł,
  • gastronomia,

Warto to sobie kilka razy dokładnie przekalkulować i na tej podstawie wybrać dla siebie optymalny kierunek zarobkowy. Pod uwagę należy wziąć nie tylko średnie zarobki, ale też koszty życia.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty pracy za granicą?

Dobrą informacją dla osób, które zamierzają w przyszłości wyjechać za granicę w celach zarobkowych jest to, że obecnie znalezienie pracy nie jest zbyt skomplikowaną czynnością. Najlepiej udać się na internetowe portale z ogłoszeniami o pracę, na których na spokojnie można prześledzić interesujące oferty zatrudnienia. Alternatywą jest nawiązanie współpracy z agencją pośrednictwa pracy.

Polecamy:
Co musisz wiedzieć o recyklingu tworzyw sztucznych w Twojej firmie?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>