Czy można grać w gry i jednocześnie zarabiać? Na Portalu MMO znajdziesz największą bazę gier tego typu

pc-gamers

Gry nie są tylko i wyłącznie źródłem rozrywki. Z reguły kojarzy się je raczej z wydawaniem pieniędzy, niż zarabianiem na nim. Nie jest obcy bowiem model uprzykrzających życie mikropłatności, z których wiele produkcji MMO wręcz słynie. Jest to duży problem, jednak nie jest czymś niemożliwym, aby obrócić ten pieniężny aparat w drugą stronę i uzupełnić nieco gotówkę w swoim zbyt lekkim portfelu.

Gdzie zacząć?

Portal MMO zawiera dużą bazę danych o grach, na przykład http://www.portalmmo.pl/gra/vikings-war-of-clans,378.html. Każdy, kto kiedykolwiek miał z nimi styczność, na pewno napotkał ludzi, którzy usilnie starali się sprzedać walutę, przedmioty, bądź nawet całe konta za prawdziwe pieniądze. W większości przypadków jest to działalność całkowicie zabroniona, a regulamin przewiduje w takim przypadku karę w postaci usunięcia danego dobra, tymczasowego lub nawet permanentnego bana. Tak surowe traktowanie zniechęca większość ludzi do podjęcia takich prób, ich konta, w które zainwestowali wiele godzin zwyczajnie nie są warte takiego ryzyka. Mimo to, nie jest trudno znaleźć oferty sprzedaży złota w grze. Niektórzy ludzie mają swoje własne sposoby, często wykorzystują boty i inne nielegalne sztuczki aby efektywnie zdobywać wirtualną walutę i sprzedawać za prawdziwe pieniądze. Takie działania jednak zaburzają ekonomię całej gry i są raczej niemoralne, nie zaleca się więc ich praktyki.

Jak to się robi?

Inne produkcje, szczególnie te odpłatne, często rozwiązują ten problem w inny sposób. Wszelakie przedmioty mają przypisaną wartość w złotych, dolarach czy euro, a gracze mogą bez obaw handlować nimi na specjalnie przygotowanym rynku. Oczywiście, deweloperzy mają w tym swoją część zysków, choćby z małej porcji pieniędzy pobieranej przy każdej transakcji. Większość takich przedmiotów ma znikomą wartość, są przecież generowane automatycznie podczas rozgrywki, więc ich liczba jest teoretycznie nieograniczona. Zdarzają się jednak wyjątki w postaci rzadkich, ciężkich do zdobycia perełek, które potrafią osiągnąć astronomiczne ceny. Jeśli będziesz jednym z tych szczęściarzy, którzy zdołają wejść w posiadanie takiego cacka, to będziesz miał okazję nabyć naprawdę niebagatelną sumę.

Taki mały, wirtualny rynek dzieli również większość właściwości ze znaną powszechnie giełdą. Ktoś obeznany może kupić dane przedmioty, gdy ich cena nie jest jeszcze szczególnie wysoka, a następnie odsprzedać je po jakimś czasie, kiedy popyt będzie większy. Są ludzie, którzy potrafią utrzymać się tylko i wyłącznie z takich transakcji. Nie jest to jednak coś łatwego, wiąże się to bowiem z ciągłym ryzykiem, które ograniczać może jedynie doświadczenie w funkcjonowaniu wybranej gry i w panujących w niej trendach. Warto jednak pamiętać, że każda tego typu działalność nie jest najstabilniejszym źródłem zarobków, w zamian jednak daje możliwość szybkiego wzbogacenia się, o ile jesteśmy gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność zarządzani dużymi kwotami. Wybór więc należy do ciebie, ponieważ samo rozpoczęcie zarabiania przez gry to nic trudnego.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>