Czy mogę pozwać dentystę?

TA PRACA DENtystaW przeciwieństwie do tradycyjnych błędów lekarskich, które zwykle powstają w wyniku nieudanej operacji lub podawania szkodliwych leków, większość urazów, które pojawiają się w wyniku błędów w stomatologicznej sztuce lekarskiej, można łatwo naprawić. W rezultacie urazy zębów zwykle nie są wystarczające, aby warto było złożyć pozew.

Jednak poszkodowany pacjent powinien zawsze kontaktować się z prawnikiem w celu uzyskania porady, ponieważ pojęcia prawne mogą być trudne do zrozumienia.

Co muszę udowodnić w pozwie przeciwko dentystom?

W przypadku pozwania dentysty z powodu błędu w sztuce lekarskiej strona poszkodowana (powód) musi udowodnić, co następuje, aby odnieść sukces w pozwie przeciwko dentystom (oskarżonemu):

Obowiązek: dentysta kalisz musi być wobec ciebie zobowiązany. Zasadniczo oznacza to, że osoba pozywająca jest pacjentem dentysty.

Standard opieki: Pierwszym krokiem w procesie sądowym przeciwko dentystom jest udowodnienie, że ranny pacjent musi udowodnić, że dentysta działał poniżej obowiązującego standardu opieki wyznaczonego przez dany gabinet dentystyczny. Oznacza to, że dentysta musi działać w sposób, w jaki inni dentyści działaliby w podobnych okolicznościach, mając zasadniczo takie samo wykształcenie i wiedzę, mają podobny rodzaj praktyki i praktyki na podobnym obszarze geograficznym. Niestety, ten pierwszy aspekt może być trudny do udowodnienia, ponieważ na ogół można go ustalić jedynie za pomocą zeznań ekspertów (np. inny stomatolog kalisz zaświadczający, że dentysta, który zrobił błąd, działał poniżej normy).

Przyczyna: drugi krok w procesie sądowym przeciwko dentystom to ustalenie, że zaniedbanie było przyczyną obrażeń. Na przykład dentysta może twierdzić, że uraz był czymś, co pacjent doznałby, nawet jeśli dentysta nie był zaniedbany lub pacjent powinien spodziewać się bólu z zabiegu. W związku z tym dentysta może skutecznie bronić sprawy, ponieważ w rzeczywistości nie spowodował szkody, a nawet jeśli ją spowodował, nie uczynił jej gorzej, niż by miała miejsce. Nawet jeśli powód może wykazać, że dentysta popełnił błąd, nadal może nie wygrać, chyba że udowodni, że doszło do dodatkowej szkody spowodowanej błędem.

Uszkodzenia: Trzecim krokiem jest udowodnienie, że faktycznie ponosiłeś jakieś obrażenia. Może to oznaczać konieczność opłacania dodatkowych usług dentystycznych w celu naprawienia błędu lub utraty czasu z pracy z powodu obrażeń. Szkody zazwyczaj mają postać pewnego rodzaju straty pieniężnej. Jednak uszkodzenia mogą być również fizyczne (uszkodzenie nerwów, złamane zęby) lub emocjonalne (zakłopotanie, np z powodu braku brakujących zębów).

Jakie są powody, aby pozwać dentystę?

Dentyści mogą być pozwani za różne incydenty skutkujące urazami spowodowanymi pracą dentystyczną. Przykłady obejmują, ale nie są ograniczone do sytuacji takich jak:

  • Niepowodzenie w wykryciu lub zdiagnozowaniu chorób przyzębia
  • Nieprawidłowe zbadanie pacjenta pod kątem określonych chorób zębów
  • Przekroczenie zakresu zgody na leczenie
  • Niewłaściwe użycie instrumentów stomatologicznych
  • Niewłaściwe podawanie znieczulenia
  • Niewłaściwe lub niepotrzebne leczenie
  • Poważne uszkodzenie nerwu twarzy, ust, szczęki lub języka
  • Ciężkie infekcje jamy ustnej
  • Niepotrzebna operacja

Kiedy trudno jest wygrać?

Dentyści mogą niekiedy udowodnić, że w postępowaniu sądowym zastosowano skuteczną obronę przed błędami w sztuce lekarskiej. Może być trudno złożyć pozew do dentysty np. jeśli gabinet stomatologiczny jest oskarżony o usunięcie złego zęba:.

Nie chcesz mieć problemu z pozwami? Zaufaj specjalistom z doświadczeniem: http://dentysta-stomatolog.kalisz.pl/.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>