Czy afera z taśmami Wprost, zaburzą naszą gospodarkę?

Konkurencja na rynku usług finansowych w chwili obecnej jest niewątpliwie duża. Dlatego klienci robią dokładny research, zanim zdecydują się na konkretny kredyt przez Internet. W końcu zawsze można trafić na pożyczkę bez prowizji.

Jeżeli mamy do wyboru pożyczki gotówkowe bez prowizji i pożyczki z prowizją to co wybierzemy? Teoretycznie te pierwsze. Ale uwaga! Spójrzmy jeszcze na wysokość oprocentowania, jaka jest nam proponowana w obu przypadkach.

Tutaj właśnie tkwi cały szkopuł reklamowania produktów finansowych. Teoretycznie chwytamy się na niskie oprocentowanie, a później okazuje się, że spłacamy o wiele wyższą kwotę niż nasz sąsiad, który wziął kredyt na dowód z wyższym oprocentowaniem. Jak to jest możliwe?

Firmy udzielające pożyczki gotówkowe doskonale wiedzą, na co w pierwszej kolejności zwracają uwagę klienci poszukujący produktów finansowych. Oczywiście jest to niskie oprocentowanie. Dlatego, żeby obniżyć maksymalnie spłacane odsetki, ale jednocześnie na tym nie tracić, nierzadko posuwają się do dopisania tak zwanych ukrytych kosztów. Czasami jest ich tak dużo, że klient zaczyna się gubić, że po prostu wierzy w jeden nic nie znaczący w tej sytuacji współczynnik – czyli oprocentowanie.

Także jeśli tylko się okaże, że mamy do opłacenia nie tylko samą pożyczkę, ale również prowizję za udzielenie tej pożyczki, ubezpieczenie pożyczki, koszty związane z zamknięciem długu, czy też ubezpieczenie nieruchomości, która znalazła się pod zastaw tego kredytu, po prostu bądźmy czujni bardziej niż zwykle.

Powiązane tematycznie artykuły

2 komentarzy

  1. Michnik pisze:

    Ten kto rozdmuchał aferę taśmową wiedział co robi. Pewnie jak rząd straci poparcie w dużym stopniu, afera przycichnie.

  2. Biegun Marian pisze:

    Byłem ostatnio w Grecji z firmą https://www.europol.com.pl/grecja i wierzcie mi, że tam po ich kryzysie nic się nie zmieniło na gorsze więc tym bardziej u nas nic złego się nie stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>