Cztery bzdury o urządzaniu biura, do których być może się stosujesz. Sprawdź koniecznie!

Ergonomics_011-e1362078502542

O wyborze mebli biurowych została już napisana ogromna ilość treści – ale nie wszystko z tego jest godne uwagi, a tym bardziej zastosowania – więc zebraliśmy w tym artykule kilka najgorszych porad, jakie kiedykolwiek przeczytaliśmy na temat wyboru odpowiednich mebli biurowych.

W rzeczywistości w sieci jest mnóstwo nieprawdziwych informacji, które mogą powodować, że kupisz meble, które nie pasują do Twojego biura, budżetu czy wymagań. Oto niektóre z najczęstszych mitów dotyczących zakupu mebli biurowych, które nie są warte miejsca, w którym zostały opublikowane.

Większe jest zawsze lepsze

Poduszka na krzesłoNiektórzy twierdzą, że zawsze lepiej inwestować w jak największe biurka biurowe – ale to nie może być dalsze od prawdy. Czasy się zmieniły, praktyki robocze również i sprzęt komputerowy jest dużo mniejszy. W rezultacie większość ludzi po prostu nie potrzebuje tak dużego obszaru roboczego. Te wielkie, masywne stanowiska zaprojektowano niegdyś po to, aby zapewnić miejsce na monitory w starym stylu. Znaczna większość ludzi korzysta obecnie z komputerów przenośnych lub komputerów stacjonarnych z płaskimi ekranami – stąd nie potrzebują aż tyle miejsca. Mniejsze stoliki biurkowe oznaczają, że można zatrudnić więcej pracowników na tej samej przestrzeni, bez wpływu na wydajność.

Wykorzystaj każdy centymetr dostępnej przestrzeni

Pozostawianie pustej przestrzeni biurowej nie oznacza, że ją marnujesz! Pozostawianie pewnych przestrzeni w sposób niezagospodarowany może działać naprawdę dobrze w odniesieniu do ogólnego projektu biura. Pomoże to sprawić, aby biuro stanie się bardziej przestronne i przyjazne dla gości, pomagając jednocześnie zwiększyć kreatywność i wydajność wśród pracowników. Może też pozostawić otwartą przestrzeń, którą pracownicy mogą wykorzystać do współpracy.

Stawiaj na kolory neutralne

Większość ludzi zazwyczaj poleca meble biurowe w bezpiecznych, neutralnych tonacjach, ale w rzeczywistości nie ma potrzeby. Pamiętaj, że nie tworzysz domu pokazowego – tworzysz biuro, które odzwierciedla osobowość Twojej firmy i Twojej marki, dlatego jeśli masz ochotę na fotele biurowe z https://www.akracing.pl w bardziej intensywnych kolorach wiedz, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

Badania wykazały, że beżowe i szare biura mogą faktycznie utrudnić produktywność a wniesienie ciekawszych odcieni do biura może pomóc oddychać lepiej w tej przestrzeni, jednocześnie zachęca do kreatywności i poprawia samopoczucie pracowników. Nie musisz przesadzać ale intensywne, odważne i kolorowe biurka ustawione na tle bardziej wyciszonych kolorów są fantastycznym sposobem na poprawienie wyglądu i biura.

Musisz mieć w biurze nieskazitelnie czysto, aby odnieść sukces

Są dwie szkoły myślenia na ten temat, a mimo że oczywiście istnieją zalety prowadzenia czystego – i absolutnie nie nakłaniamy do bałaganiarstwa może to nie zawsze być możliwe, a nawet pożądane w firmie.

Wszystko zależy od środowiska pracy, które próbujesz utworzyć. Dla wyluzowanych, przyjaznych i kreatywnych firm, umożliwiających pracownikom umieszczanie na biurku osobistych zdjęć i artykułów na ich biurkach, może pomóc stworzyć bardziej harmonijne, odprężające środowisko, a wcale nie musi oznaczać bałaganu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>