Codziennie w pracy ocierają się o śmierć – poznaj ich

system2

Są takie profesje, które szczególnie zagrażają zdrowiu i życiu. Warto mieć świadomość, że istnieją ludzie, którzy nie boją się codziennie stawać oko w oko z niebezpieczeństwem. Jedni robią to, ponieważ potrzebują czuć adrenalinę, inni dlatego, że troszczą się o bezpieczeństwo ludzi.

Monter rusztowań

Jednym z niebezpiecznych zawodów jest monter rusztowań. To zadanie wiąże się z pracą na wysokościach. Konsekwencją popełnienia błędu może być więc tragiczny upadek. Ważne jest, aby osoba wykonująca tę pracę odbyła wcześniej stosowne kursy. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko dużego uszczerbku na zdrowiu albo nawet utraty życia. Aby dobrze wykonywać zawód ważne jest stosowanie się do zasad i reguł. Jeżeli ktoś w taki sposób podchodzi do swoich obowiązków, krzywda nie powinna się stać ani jemu, ani jego współpracownikom.

Kierowca karetki

Niektórzy w swojej pracy ratują życie innych. Sami jednak także mogą być narażeni na jego utratę. Ponieważ dotarcie na miejsce wypadku czy do domu chorego na czas jest często rzeczą decydującą o dalszym jego losie, kierowca karetki często musi kierować pojazdem z dużą prędkością. Zwiększa to oczywiście groźbę wypadku drogowego. Osoba taka jest również wystawiona na działanie bakterii i innych szkodliwych czynników. W tym zawodzie ważna jest więc uwaga podczas jazdy, ale także dbanie o sterylność.

Grzybiarz

Zazwyczaj nie uważa się osób zbierających grzyby za narażone na szczególne niebezpieczeństwo. Niemniej jednak tacy pracownicy co dzień mają do czynienia z zagrożeniem. Konsekwencją bowiem błędu grzybiarza może być poważne zatrucie. Jeśli przez nieuwagę zdarzy mu się pomylić jadalne grzyby z trującymi, może narazić siebie i innych nawet na śmierć. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie oglądać przyniesione z lasu borowiki czy kurki. Nie powinno się też nigdy zbierać okazów, co do których ma się jakiekolwiek wątpliwości. Przezorność może w tym wypadku się opłacić. Zwłaszcza gdy wykonujemy np. grzyby marynowane, których właściwości będziemy mogli poznać w późniejszym terminie.

Kaskader

Dla tych, którzy lubią skoki adrenaliny z pewnością kaskaderstwo jest wymarzonym zajęciem. W tym zawodzie jednak nie każdy będzie mógł zaistnieć. Należy wcześniej ukończyć szkołę kaskaderów. Odpowiednie przygotowanie może zapobiec dramatycznym wypadkom, jednak nie jest w stanie uchronić przed nimi całkowicie. Do dobrego wykonywania pracy ważne są między innymi: sprawność fizyczna i wszechstronność, ale także umiejętność koncentracji. Czasami obecność lub brak tej ostatniej może zadecydować o tym, czy kaskader zakończy szczęśliwie swoje akrobacje.

Saper

Mówi się, że to najbardziej niebezpieczny zawód świata. Nic dziwnego, bowiem jeden błąd sapera oznacza dla niego nie śmierć. Człowiek, który rozbraja niewypały na co dzień spotyka się z ogromnym ryzykiem. Nim zostanie gdziekolwiek wysłany na misję musi przejść bardzo skomplikowane szkolenie. Później zostaje wysłany w różne miejsca: czasami w sam środek zamieszek, czasami tylko do znalezionego gdzieś ładunku z czasów II Wojny Światowej. Niemniej jednak niezależnie od miejsca rozbrajania ładunków wybuchowych ciągle ma do czynienia z bezpośrednim zagrożeniem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>