Co zrobić, aby pozbyć się 5 kg w miesiąc?

slimming-4370008_640Czy wiesz, że trudy odchudzania każdego dnia podejmuje nawet 8 milionów Polaków? To około 20% całej społeczności. Ćwiczymy, stosujemy diety, korzystamy z suplementów diet. A wszystko to w jednym i tym samym celu – redukcji zbędnych kilogramów.

Ile można schudnąć w miesiąc?

Redukcja zbędnych kilogramów w każdym przypadku wygląda inaczej. Efekty diety, treningu i suplementacji zależne są od wielu, indywidualnych czynników.

Nie mniej jednak, wiele osób obiera sobie ten sam cel – redukcje około 5 kilogramów na miesiąc. Dzisiaj pragniemy przedstawić mini-poradnik, który pozwoli Ci chudnąć w takim tempie.

5 kilogramów w miesiąc, czyli o diecie, treningu i suplementacji

W pierwszej kolejności musisz zdać sobie sprawę, że pozbycie się pięciu kilogramów w ciągu miesiąca to spore wyzwanie. Przygotuj się na niełatwą walkę. To będą wyczerpujące i trudne w realizacji cztery tygodnie. Efekty jednak są tego warte!

Przede wszystkim, musisz zadbać o odżywianie. Twoja dieta musi być zbilansowana (kobiety od 1700 do 2200 kcal, mężczyźni od 2000 do 2500 kcal – w zależności od wykonywanej pracy) i regularna (5-6 posiłków na dobę o stałych porach). – czytamy na FitPoradnia.pl

Istotna jest również dodatkowa aktywność fizyczna, zwana dalej treningiem. Ćwiczenia należy realizować od 5 do nawet 14 razy w tygodniu. Objętość jednej sesji treningowej powinna być nie mniejsza niż 45 minut (organizm po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach stałej aktywności rozpoczyna pobieranie materiału energetycznego z tkanki tłuszczowej).

Jeśli zaś chodzi o suplementację, to w tym przypadku nie jest ona konieczna. Jeśli jednak pragniemy zmaksymalizować efekty, to warto postawić na środki bogate w błonnik, kwas hydrokscytrynowy lub kwas chlorogenowy. Każda z powyższych substancji została wielokrotnie przebadana. Badania dowiodły ich wysoką efektywność.

Doskonałym źródłem błonnika jest jagoda Acai lub African Mango. Kwas hydrokscytrynowy znajdziemy z kolei w Garcinii Cambogia, a kwas chlorogenowy w ekstrakcie z zielonej kawy.

Warto odnotować, że odchudzanie to proces, którym trudni się coraz większe grono Polaków. Niestety niewiedza i brak doświadczenia sprawiają, że popełniamy szereg różnych błędów, które uniemożliwiają osiągnięcie założeń.

5 najczęściej popełnianych błędów przy odchudzaniu

Po pierwsze: brak planu

Osoby odchudzające się często idą na tzw. żywioł, tj. realizują poszczególne założenia odchudzania z głowy. To skuteczna metoda, ale w przypadku chwili zwątpienia – bardzo krucha. Wszak, nie mając odniesienia w formie planu możemy nie tylko iść sobie na ustępstwa (świadomie lub podświadomie), ale także odkładać zadania w czasie.

Po drugie: „to tylko mały pączek!”

Założenia dietetyczne w przypadku odchudzania są restrykcyjne. Mimo tego, wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak dużą krzywdę wyrządza sobie „jednym, małym pączkiem”. Wydłużamy w ten sposób czas odchudzania, co ma wpływ na naszą motywację.

Po trzecie: wygodny trening!

Wiele osób podczas realizacji sesji treningowej po prostu chce ją „odbębnić”. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż bardzo często uciekamy się do zwyczajnego oszukiwania. Dajemy sobie fory w aktywności fizycznej – tj. obniżamy intensywność i zmniejszamy objętość treningową.

Po czwarte: załatwię to suplementami!

Odchudzanie nigdy nie będzie wygodne. Musimy się na to przygotować, dlatego też silna wiara w działanie suplementów może być zgubna. Owszem, suplementacja jest przydatna, ale nigdy nie powinna stanowić podstawy naszego odchudzania. Wszak, suplement to jak sama nazwa wskazuje – uzupełnienie diety, a nie jej substytut.

Po piąte: zacznę od jutra!

Najczęstszą wymówką, którą podejmują osoby odchudzające się jest przesuwanie zadań na jutro. Wiele osób czeka z redukcją do nowego roku! A to przecież nie ma najmniejszego znaczenia. Potrzebujesz motywacji? Zbuduj ją na innych fundamentach niż dacie. Nie musisz czekać do początku roku, aby nadać początek nowemu, zgrabniejszemu „JA”.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>