Co zrobić, aby pozbyć się 5 kg w miesiąc?

slimming-4370008_640Czy wiesz, że trudy odchudzania każdego dnia podejmuje nawet 8 milionów Polaków? To około 20% całej społeczności. Ćwiczymy, stosujemy diety, korzystamy z suplementów diet. A wszystko to w jednym i tym samym celu – redukcji zbędnych kilogramów.

Ile można schudnąć w miesiąc?

Redukcja zbędnych kilogramów w każdym przypadku wygląda inaczej. Efekty diety, treningu i suplementacji zależne są od wielu, indywidualnych czynników.

Nie mniej jednak, wiele osób obiera sobie ten sam cel – redukcje około 5 kilogramów na miesiąc. Dzisiaj pragniemy przedstawić mini-poradnik, który pozwoli Ci chudnąć w takim tempie.

5 kilogramów w miesiąc, czyli o diecie, treningu i suplementacji

W pierwszej kolejności musisz zdać sobie sprawę, że pozbycie się pięciu kilogramów w ciągu miesiąca to spore wyzwanie. Przygotuj się na niełatwą walkę. To będą wyczerpujące i trudne w realizacji cztery tygodnie. Efekty jednak są tego warte!

Przede wszystkim, musisz zadbać o odżywianie. Twoja dieta musi być zbilansowana (kobiety od 1700 do 2200 kcal, mężczyźni od 2000 do 2500 kcal – w zależności od wykonywanej pracy) i regularna (5-6 posiłków na dobę o stałych porach). – czytamy na FitPoradnia.pl

Istotna jest również dodatkowa aktywność fizyczna, zwana dalej treningiem. Ćwiczenia należy realizować od 5 do nawet 14 razy w tygodniu. Objętość jednej sesji treningowej powinna być nie mniejsza niż 45 minut (organizm po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach stałej aktywności rozpoczyna pobieranie materiału energetycznego z tkanki tłuszczowej).

Jeśli zaś chodzi o suplementację, to w tym przypadku nie jest ona konieczna. Jeśli jednak pragniemy zmaksymalizować efekty, to warto postawić na środki bogate w błonnik, kwas hydrokscytrynowy lub kwas chlorogenowy. Każda z powyższych substancji została wielokrotnie przebadana. Badania dowiodły ich wysoką efektywność.

Doskonałym źródłem błonnika jest jagoda Acai lub African Mango. Kwas hydrokscytrynowy znajdziemy z kolei w Garcinii Cambogia, a kwas chlorogenowy w ekstrakcie z zielonej kawy.

Warto odnotować, że odchudzanie to proces, którym trudni się coraz większe grono Polaków. Niestety niewiedza i brak doświadczenia sprawiają, że popełniamy szereg różnych błędów, które uniemożliwiają osiągnięcie założeń.

5 najczęściej popełnianych błędów przy odchudzaniu

Po pierwsze: brak planu

Osoby odchudzające się często idą na tzw. żywioł, tj. realizują poszczególne założenia odchudzania z głowy. To skuteczna metoda, ale w przypadku chwili zwątpienia – bardzo krucha. Wszak, nie mając odniesienia w formie planu możemy nie tylko iść sobie na ustępstwa (świadomie lub podświadomie), ale także odkładać zadania w czasie.

Po drugie: „to tylko mały pączek!”

Założenia dietetyczne w przypadku odchudzania są restrykcyjne. Mimo tego, wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak dużą krzywdę wyrządza sobie „jednym, małym pączkiem”. Wydłużamy w ten sposób czas odchudzania, co ma wpływ na naszą motywację.

Po trzecie: wygodny trening!

Wiele osób podczas realizacji sesji treningowej po prostu chce ją „odbębnić”. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż bardzo często uciekamy się do zwyczajnego oszukiwania. Dajemy sobie fory w aktywności fizycznej – tj. obniżamy intensywność i zmniejszamy objętość treningową.

Po czwarte: załatwię to suplementami!

Odchudzanie nigdy nie będzie wygodne. Musimy się na to przygotować, dlatego też silna wiara w działanie suplementów może być zgubna. Owszem, suplementacja jest przydatna, ale nigdy nie powinna stanowić podstawy naszego odchudzania. Wszak, suplement to jak sama nazwa wskazuje – uzupełnienie diety, a nie jej substytut.

Po piąte: zacznę od jutra!

Najczęstszą wymówką, którą podejmują osoby odchudzające się jest przesuwanie zadań na jutro. Wiele osób czeka z redukcją do nowego roku! A to przecież nie ma najmniejszego znaczenia. Potrzebujesz motywacji? Zbuduj ją na innych fundamentach niż dacie. Nie musisz czekać do początku roku, aby nadać początek nowemu, zgrabniejszemu „JA”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>