Pleśń na ścianie – co powoduje jej obecność w biurze?

coffee-3292377_960_720

Co powoduje obecność pleśni na ścianie w biurze?Co powoduje obecność pleśni na ścianie w biurze?Odpowiedź jednowyrazowa to woda. Istnieje kilka czynników, które są potrzebne do podtrzymania wzrostu grzybów, ale woda jest czynnikiem najłatwiej kontrolowanym w pomieszczeniach i jest jedynym czynnikiem wymaganym przez każdy gatunek pleśni.

Inne czynniki to:

  • temperatura

  • światło

  • składniki odżywcze (źródło pożywienia)

  • PH (pleśnie preferują lekko kwaśne środowisko)

Woda może być również wynikiem nadmiernej wilgotności. W każdym domu mamy przestrzenie o słabej wentylacji, takie jak piwnica, strych, szafki i łazienki – w biurach również takich miejsc nie brakuje. Używanie osuszacza jest jednym z najczęstszych sposobów na wyeliminowanie wilgoci, ale nie jest to jedyne rozwiązanie, które może zaradzić na pleśń na ścianie.

Niektóre źródła wilgoci, które mogą prowadzić do rozwoju pleśni, to przecieki lub pęknięte rury lub podłoga nasycona wodą, która nie jest szybko wysuszona z powodu słabej wentylacji obszaru. Te okoliczności, jeśli nie zostaną natychmiast naprawione, tworzą idealne środowisko do rozwoju pleśni.

Nie ignoruj ​​wczesnych oznak pleśni w biurze. Jeśli czujesz zapach pleśni lub widzisz, że różne znajdujące się w nim materiały budowlane są mokre przez ponad 72 godziny, może to być czas, aby zadzwonić do specjalistów. To Ci którzy usuwają pleśń na ścianie przy użyciu najlepszych praktyk, które opracowali przez lata praktyki. Oprócz tego dostarczą Ci istotnych informacji na temat pleśni, jej rozwoju i tego, co możesz zrobić, aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu się.

Pleśń i bakterie to mikroorganizmy

Pleśń dzieli swoją klasyfikację z drożdżami i grzybami. Podczas gdy bakterie są jednokomórkowe lub strukturalnie jednokomórkowe, pleśń jest wielokomórkowa. Jednak pleśń i bakterie mają jedną wspólną cechę: rozwijają się w wilgotnym środowisku.

Chociaż pleśń może być korzystna w warunkach laboratoryjnych, podobnie jak bakterie i wirusy, pleśń jest uważana za poważne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.

Reprodukcja pleśni

Zarodniki pleśni mogą rozmnażać się bezpłciowo przez mitozę lub mejozę. Mitoza i mejoza to dwa rodzaje podziału komórek, które powodują wzrost i rozmnażanie się pleśni. Grzyby są heterotroficzne i saprofityczne, ponieważ nie mogą produkować własnych pokarmów i muszą polegać na zewnętrznym źródle żywności, które jest bogate w celulozę.

Podczas rozmnażania komórki zwane zarodnikami pleśni są rozproszone w środowisku. Zarodniki pleśni są zbyt małe, aby można je było wykryć gołym okiem. Nie zauważysz ich obecności ani nie będziesz w stanie uniknąć ich narażenia na wczesnym etapie ich istnienia. Gdy zarodniki dostaną się do środowiska, mogą znaleźć się w twoim biurze.

Problemem są strzępki które są nitkowatymi strukturami obecnymi w grzybni. Grzybnia to sieć licznych strzępek, które tworzą grzyby wielokomórkowe. Są małe i pierzaste ze sztywnymi ścianami komórek, które chronią zarodniki

Stosowanie osuszaczy jest skutecznym sposobem utrzymania poziomu wilgotności względnej w dopuszczalnym zakresie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>