CIT-8 – jak złożyć wniosek online?

główne_15_800x532Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce wymaga skrupulatności, dokładności i sumienności, jeśli chodzi o wszystkie sprawy, związane z księgowością, finansami i podatkami. Podmioty posiadające osobowość prawną mają między innymi obowiązek, aby składać CiT-8.

  1. Czym jest CiT-8?
  2. Na jakie udogodnienia można liczyć przy składaniu zeznania CIT-8?
  3. Dlaczego warto składać CIT-8 online?

Jeśli ktoś będzie mieć problem ze złożeniem zeznania, to w Internecie znajduje się naprawdę wiele poradników, które mówią o tym, jak krok po kroku wszystko zrobić. Warto iść z duchem czasu, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu i energii, które można poświęcić firmie. Postanowiliśmy jednak przekazać najważniejsze informacje. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!

Czym jest CiT-8?

Jest to formularz zeznania podatkowego rocznego, które muszą złożyć podmioty wskazane w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Obowiązek złożenia takiego zeznania jest do końca trzech miesięcy po zakończeniu roku podatkowego. Mniej więcej pokrywa się więc ten termin z terminem złożenia sprawozdania finansowego.

Każdego miesiąca podmioty prawne płacą należne zaliczki do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, które są wyliczane wg wcześniej wskazanej metody obliczania podatku dochodowego. Po całym roku następuje rozliczenie, które właśnie jest przekazywane do urzędu na wspomnianym zeznaniu.

Na jakie udogodnienia można liczyć przy składaniu zeznania CIT-8?

Jeszcze kilka lat temu wielu księgowych zeznania składało tylko w formie papierowej. Nie jest to najlepszy sposób na wypełnianie obowiązków podatnika. W dokumentacji papierowej łatwo jest popełnić jakiś błąd, a do tego takie dokumenty mogą łatwo się zniszczyć. Dlatego też lepiej jest korzystać z pewnych udogodnień przygotowanych przez organy podatkowe. Mowa o możliwości składania CIT-8 online.

Nie trzeba obawiać się bezpieczeństwa przekazywanych informacji za pośrednictwem Internetu. CIT-8 online składa się przy pomocy specjalnie przygotowanego programu, który jest naprawdę bardzo bezpieczny. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku składania wszelkich deklaracji za pośrednictwem Internetu, szczególnie jeśli chodzi o kwestie podatkowe, to osoby podpisujące zeznanie, muszą mieć podpis kwalifikowany. Wyrobienie takiego podpisu jest proste i trwa naprawdę szybko, a przydaje się coraz częściej.

Dlaczego warto składać CIT-8 online?

cit-8

Przedsiębiorcy, osoby na ważnych stanowiskach i zwykli pracownicy bardzo dobrze wiedzą, jak cenny jest czas. Dlatego nie warto poświęcać go na rzeczy, które zawsze można w pewien sposób skrócić. Aktualnie księgowe i tak wszystkie zeznania przygotowują w formie elektronicznej. Dlatego też, po co marnować czas na ich drukowanie i wysyłanie, czy osobiste składanie w urzędzie, skoro wszystko można zrobić za pośrednictwem kilku prostych kroków.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>