Chusteczki nawilżone to rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o osobach, które nie pałają miłością do przeprowadzania porządków i cenią sobie swój czas. Chusteczki ze specjalnym płynem pomagają w utrzymaniu czystości nawet na wymagających powierzchniach i są satysfakcjonujące dla osób, które lubią schludne wnętrza. Dobrej jakości chusteczki skutecznie czyszczą wszelkie powierzchnie i przywracają im blask. Zastosowanie chusteczek nawilżonych może również poprawić koloryt przedmiotów wykonanych z naturalnych tworzyw. Jakie jeszcze zalety mają chusteczki nawilżone, o których mowa i czy każdy z nas może pozwolić sobie na ich zakup?
Jakie zalety mają chusteczki nawilżone?
Jak wspomniano wcześniej, chusteczki nawilżone mają wiele właściwości, które rozkochały w sobie tysiące klientów. Ułatwienie procesu sprzątania i przywracanie przedmiotom dawnego wyglądu to tylko niektóre z nich. O czym jeszcze powinieneś wiedzieć nim zdecydujesz się na zakup tego wspaniałego wynalazku?
Po pierwsze ważną cechą chusteczek nawilżonych jest to, iż posiadają one tzw. właściwości antystatyczne. Wiele osób nie wie co oznacza ten parametr, dlatego informacja o tej właściwości często jest ignorowana, a stanowi wielką zaletę produktu. W antystatyczności chodzi bowiem o to, iż ogranicza ona nadmierne gromadzenie się kurzu i innych pyłów na przedmiotach, które zostały przetarte chusteczkami nawilżonymi. Dodatkowo środki, którymi nasączony jest materiał delikatnie impregnują powierzchnie, zabezpieczają je przed starzeniem oraz płowieniem w wyniku działania promieniowania UV.
Jeśli chodzi o chusteczki nawilżone większość konsumentów wskazuje, iż szczególnym zaufaniem darzą te produkty, które w całości tworzone są na terenie Polski. Jako kupujący mamy bowiem pewność, że dzięki temu jakość artykułu jest najwyższa na rynku. Krajowe firmy dbają bowiem o dobór materiału czy trwałość zapachu i nie oszczędzają na ulepszaniu technologii produkcji. Produkcja w Polsce gwarantuje klientowi również, iż nie wspiera on swoimi pieniędzmi niewolniczej pracy np. w azjatyckich czy afrykańskich fabrykach, ponieważ przy tworzeniu produktu z pewnością pracowały osoby zatrudnione zgodnie z obowiązującym krajowym prawem pracy.
Chusteczki nawilżone – rodzaje i cena
Rzetelny producent chusteczek nawilżonych wie jednak, iż nie może stworzyć jednego rozwiązania, które byłoby uniwersalne do wszystkich powierzchni. Polskie marki oferują więc rozbudowaną gamę artykułów tego typu i dzielą je w zależności od przeznaczenia. Najpopularniejsze chusteczki nawilżone to te dedykowane do deski rozdzielczej, tapicerek skórzanych, listew i zderzaków, szyb i luster oraz karoserii.
Ambitniejsi producenci wypuszczają również linie chusteczek przeznaczone do dbania o sprzęt elektroniczny (ekranów i delikatnych powierzchni nie można bowiem czyścić słabymi jakościowo preparatami lub wodą). Pojawiają się również specjalne produkty do mycia butów oraz impregnacji uszczelek. Marki tworzące chusteczki nawilżone nie zapominają też o naszych pupilach i tworzą wysokiej jakości chusteczki przeznaczone do wycierania łapek ukochanym czworonogom po powrocie z błotnistego spaceru. W dobie pandemii osobną kategorią stały się również chusteczki nawilżone o właściwościach dezynfekujących. Część producentów udało się opracować technologię, która zabija nawet do 99 % drobnoustrojów.
Ostatnią zaletą, którą warto wspomnieć, jeśli chodzi o chusteczki nawilżone jest ich cena. Produkt nie jest drogi, dlatego każdy z nas może teraz fachowo zadbać m.in. o swoje auto, ale także buty czy szklane powierzchnie. Koszt chusteczek nawilżonych waha się w Internecie od kilku do kilkunastu złotych. Doświadczenie wskazuje jednak, iż jeśli chodzi o chusteczki tego typu, lepiej sprawdzają się te produkty, których cena oscyluje w granicach 10 zł, niż najtańsze podróbki i substytuty znanych marek. Kupując bardzo tanie chusteczki nawilżone ryzykujemy bowiem powstawanie niepotrzebnych i uciążliwych smug i rezygnujemy z antystatycznej ochrony przed uciążliwym kurzem.
Polecamy:
– Zarządzanie transportem i logistyka – perspektywiczny kierunek na studiach podyplomowych