Chcesz zrobić karierę w księgowości? Skorzystaj z tych wskazówek!

pexels-photo-4476375W miarę jak profesjonaliści robią karierę w księgowości lub finansach, umiejętności miękkie stają się coraz ważniejsze. W świecie, który staje się coraz bardziej cyfrowy, skomputeryzowany i zautomatyzowany, umiejętności miękkie mogą być wyróżnikiem między dwoma pracownikami konkurującymi o ten sam awans lub stanowisko.

W rzeczywistości, w niedawnym badaniu 7% pracodawców stwierdziło, że umiejętności miękkie są równie ważne lub ważniejsze niż umiejętności twarde, gdy patrzą na to jaka księgowa Gdańsk ma obsługiwać ich firmę. Niezależnie od tego, czy profesjonalista szuka nowej pracy, czy awansu, skupienie się na umiejętnościach miękkich i rozwijanie ich może pomóc pracownikom stać się bardziej wszechstronnymi i zdolnymi do zatrudnienia profesjonalistami.

W przypadku profesjonalistów, którzy chcą poprawić swoją pracę i zwiększyć szanse na zatrudnienie, najważniejsze są wymienione poniżej umiejętności miękkie.

Zarządzanie czasem

Zarządzanie czasem jest kluczową umiejętnością każdego specjalisty księgowego, nie tylko ze względu na to, jak bardzo ten zawód koncentruje się na terminach, ale także ze względu na dyscyplinę zarządzania czasem wymaganą przy przejściu na dużą skalę do pracy zdalnej. Unikanie prokrastynacji może być trudne i łatwiej jest zejść z kursu, pracując wirtualnie.

Ze względu na cykliczność rachunkowości pracownicy mają szerokie możliwości doskonalenia umiejętności zarządzania czasem. Większość znaczących projektów i rezultatów będzie miała miejsce o tej samej porze roku, w zależności od organizacji. Oto kilka wskazówek, które można wykorzystać, aby pomóc sobie rozwinąć umiejętności zarządzania czasem i zachować porządek.

Zacznij od wykorzystania kalendarzy i zadań

Korzystanie z cyfrowych narzędzi organizacji może pomóc w przenoszeniu projektów i utrzymaniu ich w porządku. Na przykład, jeśli pracujesz w środowisku zespołu, użyj arkusza kalkulacyjnego udostępnionego współpracownikom, aby śledzić obowiązki każdej osoby na koniec miesiąca lub dowolny projekt nadany zespołowi. W przypadku pojedynczych praktyków sumienne korzystanie z kalendarza może pomóc w dotrzymywaniu zadań i dotrzymywaniu terminów.

Innym sposobem rozwijania umiejętności zarządzania czasem jest rozmowa z menedżerami i współpracownikami. Zapytaj, jak dostosowują swoje zadania. Mogą planować swoje dni w sposób, który może współpracować z innymi projektami i zadaniami. Księgowi, którzy wykazują dobre zarządzanie czasem, mają przewagę zarówno w przypadku nowych możliwości zatrudnienia, jak i awansów w swojej organizacji.

Krytyczne myślenie

Krytyczne myślenie — analizowanie problemów oraz znajdowanie przyczyn i rozwiązań tych problemów — jest głównym aspektem zawodu księgowego. Organizacje nieustannie stają przed nowymi wyzwaniami finansowymi. Realokacja funduszy i zarządzanie gotówką, zarządzanie zmianami płac, reagowanie na nowe zmiany prawne w praktykach sprawozdawczości wewnętrznej i inne zmiany wymagały od pracowników krytycznego i kreatywnego myślenia w celu zaspokojenia potrzeb organizacji.

Artykuł przygotowany z firmą “Doradca finansowy Szczecin

Eksperci Finansowi Szczecin
ul. Kaszubska 19
Szczecin 70-402
woj. zachodniopomorskie

tel: +48 531 930 716

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>