Certyfikowany dietetyk – kiedy warto się do niego zgłosić?

Pomiędzy tym, co słychać w telewizji i co można przeczytać w wiadomościach, prawidłowe odżywianie może wydawać się prawdziwym wyzwaniem. Ale nie musi tak być. Dobry dietetyk może Ci pomóc w celu opracowania bezpiecznego i realistycznego planu żywieniowego, który można utrzymać na dłuższą metę.

 diet-695723_960_720

Aby kierować i motywować Cię w tę stronę dietetyk kielce użyje kreatywnych i gotowych strategii, aby pomóc w:

  • planowaniu posiłków

  • zakupach spożywczych

  • rozsądnym jedzeniu

Każdy może nazywać siebie dietetykiem. Ale tylko certyfikowany dietetyk, który ukończył wiele warstw kształcenia i szkoleń ustanowionych przez odpowiednie instytucje jest tym, do którego należy się zgłosić w razie potrzeby.

To znaczy, że:

  1. Zdobył dyplom, który obejmuje specjalnie zaprojektowany, akredytowany program żywienia.

  2. Uzupełnij obszerny nadzorowany program praktyki w zakładzie opieki zdrowotnej, organizacji gastronomicznej lub agencji wspólnotowej.

  3. Zda; rygorystyczny egzamin rejestracyjny.

Co więcej, około połowa wszystkich certyfikowanych dietetyków posiada stopnie naukowe, a wiele z nich posiada certyfikaty w specjalistycznych dziedzinach, takich jak żywienie, pediatria, zdrowie nerek, onkologia lub żywienie gerontologiczne.

Czy chcesz stracić lub przybrać na wadze? Czy jesteś w ciąży, chcesz zajść w ciążę lub po prostu mieć dziecko? Szukasz sposobów na utrzymanie swojego zdrowia w starszych latach? Czy jesteś sportowcem, który chce poprawić wydajność? To tylko kilka powodów, dla których ludzie poszukują eksperckiej, opartej na poradach certyfikowanego dietetyka.

Z jakich jeszcze powodów warto się do niego udać?

Na przykład, jeśli chcesz sobie pomóc z dietą, gdy zmagasz się z cukrzycą, wysokim ciśnieniem krwi lub innymi przewlekłymi chorobami. Dietetyk może pomóc Ci zrozumieć Twój stan i sposób, w jaki wybrane przez ciebie produkty mogą wpływać na to. Dodatkowo zarejestrowany dietetyk pracuje z Tobą nad stworzeniem planu żywieniowego, który zawiera składniki odżywcze potrzebne do wspomożenia Twojego stanu.

Myślisz o przeprowadzeniu operacji zmniejszenia żołądka?

Ponieważ twój żołądek może poradzić sobie tylko z niewielkimi porcjami po operacji, trudno jest uzyskać składniki odżywcze, których potrzebuje twoje ciało. Jako część twojego zespołu opieki zdrowotnej, dietetyk pomaga ci wprowadzać zmiany do twojego planu żywieniowego bez oswajania się z mniejszym gustem.

Masz problemy trawienne?

Współpracując ściśle z tobą i twoim lekarzem, zarejestrowany dietetyk pomoże ci dopracować dietę. Wskazówki mogą pomóc ci w dokonywaniu wyborów, które nie pogarszają twojej kondycji. Na przykład ograniczenie smażonych potraw lub napojów zawierających kofeinę i napoje gazowane.

Jesteś w ciąży, próbujesz zajść w ciążę?

Spotkaj się z dietetykiem, aby uzyskać składniki odżywcze potrzebne do zdrowej ciąży. A po nadejściu malucha ten sam dietetyk może pomóc Ci uzyskać składniki odżywcze, których potrzebujesz dla siebie i swojego malucha.

Nie wiesz, co możesz jeść z powodu celiakii, alergii pokarmowych, nietolerancji laktozy lub innej choroby? Dietetyk z tym wszystkim również Ci pomoże!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>