Centrum fali uderzeniowej Kraków

lucas-vasques-9vnACvX2748-unsplash

Od lat pacjenci z całej Polski i zagranicy przyjeżdżają do nas na terapię falą uderzeniową przy użyciu Dornier Medial System.

 

Jesteśmy krakowskim centrum fali uderzeniowej z udokumentowanym doświadczeniem w tej dziedzinie, m.in. w leczeniu falą uderzeniową ostrogi piętowej (plantar fasciitis). Współpracujemy również z prestiżowymi klinikami stosującymi terapię falą uderzeniową w Niemczech i Austrii.

Terapia szokowa oznacza bezbolesne leczenie dzięki falom uderzeniowym, unikając operacji i skutków ubocznych.

Rezultaty uzyskane po terapii https://krakow.bodymove.pl/fala-uderzeniowa-krakow/ wstrząsowej w naszym ośrodku mówią same za siebie: pozytywne zmiany osiągamy w ciągu 10 zabiegów (w zależności od leczonej patologii), a najczęściej obserwujemy je już od trzeciej sesji.

Zabiegi falą uderzeniową wykonujemy od 2012 roku przy użyciu niemieckiego sprzętu – Medival System Dornier.

Oddział fali uderzeniowej w Krakowie jest jedynym w Polsce, który wykorzystuje generatory fali uderzeniowej tej firmy.

Ponadto jesteśmy pionierami w zakresie terapii wstrząsowej i jej skutecznego zastosowania w wielu patologiach związanych z urazami sportowymi i zapaleniem powięzi podeszwowej. W związku z tym współpracujemy również z ośrodkami fali uderzeniowej z Niemiec i Austrii (Dornier Medical GmbH).

Zalecamy leczenie falą uderzeniową: ostrogi piętowej, zapalenia powięzi podeszwowej (Plantarsehnenreizung), uszkodzenia ścięgna Achillesa (Schienbeinkopfentzündung), jak również innych dolegliwości, takich jak rwa kulszowa czy ból spowodowany przepukliną dysku lędźwiowego (Bandscheibenvorfall).

Terapia falą uderzeniową w Krakowie jest najbardziej skuteczna, gdy nie ma objawów utykania (pozytywna reakcja na manewr Hallpike’a), a EDX nie wykrywa istotnych zmian.

Generator fali uderzeniowej wysyła impulsy energii o wysokiej częstotliwości w obszar wymagający leczenia. Fale uderzeniowe przechodzą przez całą grubość tkanki mięśniowej, kości, stawów, więzadeł i ścięgien nie powodując uszkodzeń – dlatego też terapia falą uderzeniową nie ma żadnych skutków ubocznych związanych z zabiegami chirurgicznymi. Co więcej, terapia falą uderzeniową jest bezbolesna, ponieważ fale uderzeniowe są szybko absorbowane przez tkanki miękkie, więc nie ma siniaków ani dyskomfortu po zabiegu.

Dlatego też terapia falą uderzeniową jest szeroko stosowana w medycynie sportowej już od setek lat. Sportowcy wykorzystują terapię falą uderzeniową do leczenia urazów i przyspieszania powrotu do zdrowia.

Generator fali uderzeniowej wysyła fale uderzeniowe do obszaru wymagającego leczenia (mięśnie, kości i stawy), a fale te mogą przenikać przez wiele warstw tkanki bez powodowania uszkodzeń – tak więc terapia falą uderzeniową nie ma żadnych skutków ubocznych związanych z zabiegami chirurgicznymi. Co więcej, terapia falą uderzeniową jest bezbolesna, ponieważ fale uderzeniowe są szybko absorbowane przez tkankę miękką, więc nie ma siniaków ani dyskomfortu po zabiegu.

To dlatego terapia falą uderzeniową jest szeroko stosowana w medycynie sportowej od setek lat. Sportowcy wykorzystują terapię falą uderzeniową do leczenia urazów i przyspieszania powrotu do zdrowia. Ze względu na jej skuteczność, zalecamy ją również w przypadku innych dolegliwości, takich jak rwa kulszowa lub ból spowodowany przepukliną krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym(opatrunek).

Przed terapią falą uderzeniową konieczne jest zarejestrowanie pacjenta w klinice. Zaleca się, aby pacjenci byli leczeni tylko przez lekarzy po przeprowadzeniu badań lekarskich. Jednak przed terapią szokową najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, aby nie spowodować uszczerbku na zdrowiu. Podczas tej konsultacji należy opowiedzieć lekarzowi o poprzednich zabiegach i podać ich skuteczność.

Na co dzień w leczeniu ostrogi piętowej lub zapalenia powięzi wykorzystuje się zaawansowany sprzęt Dornier Medial System. Ilość podawanych fal uderzeniowych podczas jednej sesji zależy od indywidualnych potrzeb. Wykonujemy terapię falą uderzeniową w Krakowie za pomocą generatora wstrząsów zdolnego do podania do 100 impulsów uderzeniowych podczas jednej sesji – pozwala to na skuteczną opiekę nawet nad bardzo skomplikowanymi schorzeniami.

W terapii wstrząsowej występuje przerwa pomiędzy falami wstrząsowymi. W zależności od zastosowanego generatora wstrząsów, przerwa ta może wynosić od 5 do 30 sekund. W Krakowie odbywają się trzy sesje terapii falami uderzeniowymi tygodniowo przez okres 10 tygodni – w sumie 20 fal uderzeniowych na sesję i 200 sesji w sumie. Liczba sesji zabiegowych może się różnić w zależności od leczonego schorzenia i zostanie ustalona przez lekarza.

Najlepsze rezultaty osiąga się przy regularnych cotygodniowych zabiegach przez okres 4-12 tygodni, w zależności od nasilenia bólu związanego z zapaleniem powięzi podeszwowej lub ostrogami piętowymi. Ponadto, powinieneś ćwiczyć przynajmniej raz dziennie, aby zwiększyć krążenie krwi i pomóc wyeliminować ostry ból spowodowany napięciem mięśni. Na koniec, pamiętajnosić obuwie amortyzujące, ponieważ fale uderzeniowe przenoszone są przez podłoże na stopy – chodzenie boso nie przyniesie więc ulgi.

Terapia falą uderzeniową w Krakowie ma na celu zlikwidowanie bólu związanego z ostrogami piętowymi czy zapaleniem powięzi podeszwowej. W przypadku tych specyficznych schorzeń leczenie falą uderzeniową daje bardzo dobre efekty.

Jeśli ból pięty spowodowany jest przepukliną dysku, również można skorzystać z zabiegów falą uderzeniową w Krakowie. Wymaga to jednak podawania niższych fal uderzeniowych (o częstotliwości impulsów 20 Hz), aby zapobiec skutkom ubocznym, takim jak ewentualne uszkodzenie dysków kręgosłupa i innych tkanek miękkich. Sesje te powinny być wykonywane tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, przy użyciu zaawansowanego sprzętu Dornier Medial System.

Po terapii falą uderzeniową staw staje się ruchomy i elastyczny. Można to odczuć podczas chodzenia lub biegania – po terapii falą uderzeniową ruchy stają się bardziej swobodne. Uczestnicy sesji terapii falą uderzeniową mówią również, że szybko odzyskują siłę mięśni nóg.

Sesje leczenia falą uderzeniową przeprowadzane są przez lekarzy ortopedów w krakowskim centrum fali uderzeniowej – ustalają oni ilość fal uderzeniowych potrzebnych do uzyskania najlepszych efektów. Cały proces trwa około 20 minut, więc na terapię falą uderzeniową można wybrać się już w przerwie na lunch. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące terapii szokowej w Krakowie, w tym kosztów związanych z zabiegami falami uderzeniowymi.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>