Cegła „na salonach”: malować czy nie malować?

ta praca cegłaUżywany jako ważny punkt przy zamknięciu sprzedaży przez agentów nieruchomości na całym świecie, odsłonięty mur z cegły (im bardziej się starzeje, tym lepiej) może nadać domowi teksturę, charakter i poczucie historii.

Przez dosłownie wieki naturalna, odsłonięta cegła wewnętrzna dodawała uroku domom i firmom na całym świecie. Ponieważ cegła jest wykonana z gliny na bazie gleby, ma naturalną patynę i teksturę, która jest:

  • ciepła,
  • pocieszająca,
  • niemożliwa do odtworzenia.

Jednak długotrwałe narażenie na nienadzorowane wycieki wody może spowodować uszkodzenie ściany lub kominka.

W takim przypadku należy rozważyć kosmetyczne zmiany naturalnego koloru cegły. Może to nawet pociągać za sobą zastosowanie ostateczności dla poważnych miłośników cegieł jakim jest zmiana koloru cegły! Temat malowania cegieł jest tak pełen kontrowersji dotyczących wnętrz, że pojawia się coraz więcej dyskusji na ten temat.

Naturalna cegła jest przepiękna, ale lata bezobsługowych wycieków mogą pozostawić plamy z wody, kiedy więc znów nadejdzie czas na przemalowanie salonu, warto przemyśleć, czy to nie jest też czas na to by cegła dekoracyjna zyskała nowe życie.

Zatem: malować czy nie malować? Oto jest pytanie.

Ostrożnie rozważ opcje

Projektanci wnętrz i zatrudnieni przez nich rzemieślnicy odkryli kilka innych opcji oprócz malowania cegieł splamionych wodą. Należy je rozważyć przed wyjęciem rolek i farby. W końcu sam klimat jest bardzo ważnym czynnikiem przy rozważaniu malowania cegieł.

Jeśli malowanie jest jedyną opcją, należy pamiętać, że rodzaj farby do ścian wewnętrznych i zewnętrznych jest inny. To sprawia, że konsultacje z ekspertem od farb są niezwykle ważne.

Weź do ręki pędzel i lakieruj

Jeśli dobrze poszukasz, zobaczysz wiele zabarwionych wodą ceglanych ścian przywróconych do życia i ożywiających kolory za pomocą drucianej szczotki do czyszczenia brudu, kurzu i powierzchownych plam. Używanie produktu takiego jak ten lub innego odpowiedniego produktu do czyszczenia powierzchni również da dobre wyniki. Po dokładnym zeskrobaniu powierzchni cegły, należy nałożyć dwie lub trzy warstwy matowego lakieru. W tym procesie nigdy nie należy stosować lakieru o wysokim połysku, ponieważ błyszcząca powierzchnia jest wizualnie niezgodna z szorstką fakturą cegły.

Wybiel

Czasami trzeba wyciągnąć lekcję z klasyki literatury na temat remontu domu. Chodzi o użycie lekkiego mydła do zaprawy oraz różnych pędzli, kielni i szpachli, aby przekształcić niestosowne ceglane ściany i kominki w coś bardziej wyblakłego, teksturowanego i miłego dla oka.

Kamuflaż z grafiką

Nigdy nie lekceważ potęgi wielkogabarytowych dzieł sztuki w celu pokrycia niedoskonałości! Naturalny kolor i losowa faktura cegły stanowią doskonałe tło dla wszystkich rodzajów grafiki – od czarno-białych fotografii po obrazy olejne na płótnie. Po ułożeniu strategicznym cegła może stać się genialną ścianą „galerii”.

A co powiesz na nowatorski sposób wyświetlania grafiki na ścianie z cegły? Instalując niestandardowe żelazne pręty i zawieszając dzieła sztuki na tych prętach, możesz uzyskać taki interesujący efekt!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>