Biała cegła dekoracyjna i jej wszechstronność

frames-4236225_960_720Istnieją trendy w dekorowaniu, które podbijają serca właścicieli domów, a następnie szybko zanikają, pozostawiając za sobą przestarzały, zużyty wygląd. W przypadku białej cegły z pewnością tak nie jest. Jeśli zrobisz to dobrze, biały mur z cegły może łatwo uczynić jeden z najbezpieczniejszych wyborów dekoracyjnych, który przetrwa próbę czasu zarówno pod względem trwałości, jak i stylu.

Biały mur z cegły – dobry wybór!

Trendy w dekorowaniu pojawiają się i znikają, ale cegła wydaje się być od dawna ostoją architektury i projektowania domu. Co jest kluczem do jej popularności? Powody są różnorodne. Na początek ceglane ściany są jednym z najprostszych sposobów, aby dodać wnętrzu elegancji, tworząc samą w sobie nieodpartą dekorację.

Kolejną niekwestionowaną zaletą cegły jest jej wszechstronność. Cegła dobrze komponuje się z większością popularnych stylów dekoracyjnych, od industrialnego po boho i skandynawskim. Nie oznacza to, że cegła dekoracyjna nie ma indywidualności ani charakteru i służy bardziej jako tło niż samowystarczalny element wystroju. W rzeczywistości może robić obie rzeczy, w zależności od tego, jak ją wykorzystasz.

Oto wszystko, co chcesz wiedzieć o białych ceglanych ścianach.

Estetyczne właściwości ścian ceglanych, bez względu na kolor, na który się wybierasz, nie podlegają dyskusji. Jednak biała cegła wydaje się być najbardziej wszechstronnym i wybaczającym wyborem z mniej więcej tych samych powodów, dla których najlepiej zadowolić się białą farbą, jeśli nie masz talentu do eksperymentowania z kolorami.

Oczywiście dobrze utrzymany naturalny mur z cegły może być niesamowitym oświadczeniem stylu, ale należy go traktować z pewną intuicją, aby uzyskać estetyczną elegancję i równowagę. Czerwona cegła jest stosunkowo łatwa do przesadzenia – co prowadzi do przytłaczającego lub ponurego wnętrza, w którym brakuje skupienia i powietrza. W tym przypadku zbyt wiele dobrych rzeczy zabija ducha. Tracisz tę atrakcyjną jakość wnętrza, które uspokaja umysłowo, ponieważ jest ono tak idealnie harmonijne. I ta jakość wynika z umiaru.

Biała cegła daje nam również szerszy zakres opcji pod względem stylu. Chociaż czerwona cegła może wyglądać wspaniale zarówno w przytulnych, romantycznych aranżacjach, jak i w surowych, industrialnych wzorach, zapewnia mocny, dominujący akcent we wnętrzu. Biała cegła zawsze poprawia atmosferę pomieszczenia i podkreśla jego dominujący styl, ale prawie nigdy nie dyktuje samego stylu. Zawsze zależy od Ciebie, czy ściana służy jako wysokiej jakości płótno dla Twojej artystycznej wizji, czy staje się centralnym punktem Twojej pracy.

Biała cegła daje prawie nieograniczoną swobodę wyboru pod względem wzornictwa:

  • mebli,
  • palety kolorów,
  • akcesoriów.

Zasadniczo nie ma żadnych efektów, które można uzyskać, tworząc wymarzoną aranżację na tle białego ceglanego muru. Twój pokój może być idylliczny i przytulny lub zimny i ascetyczny, w zależności od tego, jaki styl dekoracji wybierzesz. Biała cegła może zarówno dodać ciepło i rustykalny urok domom w wiejskim stylu, jak i podkreślić surowość ultranowoczesnych, minimalistycznych mieszkań.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>