Bycie Mikołajem nie jest łatwym zadaniem – wiemy, jak to ułatwić!

noel-1827278_960_720Jeśli twoja rodzina świętuje Boże Narodzenie i uważasz, że wiara w Świętego Mikołaja stanowi jedną z najbardziej magicznych części dzieciństwa – a mamy nadzieję, że tak właśnie jest – to będziesz co roku miał przywilej wcielać się w rolę starego dobrego świętego Mikołaja. Pamiętaj jednak, że to wielka odpowiedzialność. Przez około osiem lat życia twojego dziecka będziesz grać wesołego, grubego mężczyznę, który spełnia marzenia, a listy od mikołaja dla dzieci mogą idealnie uświetnić ten moment.

Jeśli zrobisz to dobrze, wyobraźnia Twoich dzieci będzie rozwijać się doskonale, a ich dzieciństwo będzie wypełnione przez całe mnóstwo magicznych chwil. Jeśli się nie postarasz – twoje dzieci mogą przedwcześnie zmęczyć się świętami Bożego Narodzenia. Bycie Mikołajem nie jest łatwym zadaniem – dzisiejsze dzieci to sprytna gromada, a prawda o Panu Mikołaju jest w zasięgu ręki, w wyszukiwarce Google.

Poniżej jednak znajdują się przydatne sposoby na zachowanie magii Świąt Bożego Narodzenia i utrzymanie dzieci w wierze w Świętego Mikołaja tak długo, jak to możliwe.

Jak być Świętym Mikołajem dla swoich dzieci?

Ukryj prezenty. Najczęstszym pogromcą Mikołaja w oczach dzieci jest odnalezienie przez nich ich prezentów, gdy te prezenty podobno są robione w warsztacie Świętego Mikołaja, a obecnie znajdują się w szafie ich rodziców. Dzieci w wieku 6 lub 7 lat zaczynają podejrzewać historię Świętego Mikołaja i rozpoczną dokładne przeszukanie domu, aby znaleźć swój świąteczny łup. A to są zawodowi poszukiwacze kryjówek… więc nie daj się zwieść, znają każdy zakamarek w domu.

Jeśli nie masz super-tajnego miejsca dostępnego w miejscu zamieszkania, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest przechowywanie prezentów w miejscu poza siedzibą. Jeśli masz miejsce w biurze, trzymaj tam prezenty. Jeśli nie jest to możliwe, sprawdź, czy możesz schować prezenty w domu dobrego przyjaciela, który

  • nie ma dzieci,
  • ma niemowlęta,
  • ma starsze dzieci, które nie wierzą już w Świętego Mikołaja.

Śledź Świętego Mikołaja na GPS!

Nawet małe dzieci są obecnie dość doświadczone technologicznie i szukają nowoczesnych gadżetów w celu potwierdzenia tego, co jest prawdziwe. Co roku radar NORAD realistycznie „śledzi” podróż Świętego Mikołaja dookoła świata w Wigilię Bożego Narodzenia. Możesz pokazać to swoim dzieciom jako dowód, że Święty Mikołaj rzeczywiście jest w drodze.

Połóż dzieci spać o odpowiedniej porze

Przeczytaj dzieciakom bajkę o świętym Mikołaju albo historię prawdziwego świętego, na którego postaci jest wzorowany, a następnie połóż je do łóżka. A będą mocno spać – dzieci są podekscytowane myślą o wszystkich fajnych rzeczach, które dostaną rano. Aby upewnić się, że rzeczywiście zasną, abyście mogli z małżonkiem mogli iść spokojnie do pracy, powiedz im, że Święty Mikołaj ma czujnik snu i przyjedzie tylko do domów, w których śpią dzieci. Jeśli to nie zadziała, daj im filiżankę mleka i poczekaj, aż ich nerwy się ukoją i po prostu zasną w końcu z nudów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>