Budowa basenu ogrodowego – czy można wykonać go samodzielnie?

Szkoła Pływania Chełmiec

Basen może być wyjątkową atrakcją ogrodu. Czy jego konstrukcję można wykonać samodzielnie? A może lepiej zdecydować się na pomoc firmy przygotowującej baseny na zamówienie? Sprawdzamy zalety i wady każdej z tych ofert.

Jak wybudować basen w ogrodzie?

Chociaż basen w ogrodzie może być rozkładany, to jednak nie zapewnia on aż tak wysokiego komfortu kąpieli jak basen tradycyjny – stały. Tutaj jednak pojawia się pytanie – jak wybudować basen ogrodowy?

Obecnie budowa basenu ogrodowego może odbyć się na dwa sposoby:

  • samodzielnie
  • z firmą budującą baseny

Każda z tych właśnie opcji ma swoje plusy i minusy, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Czy lepsza będzie samodzielna budowa basenu ogrodowego? Kiedy lepiej zdecydować się na fachową pomoc?

Samodzielna budowa basenu w ogrodzie

Osoby, które mają czas i podstawową wiedzę w dziedzinie budownictwa i wykończenia mogą zdecydować się na samodzielną budowę basenu. W tym przypadku konieczne jest wybranie odpowiedniego miejsca pod budowę, wykonanie wykopu i niecki basenu. Cała konstrukcja musi być też podłączona do instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i urządzeń odpowiedzialnych za filtrowanie wody.

Niecka basenu ogrodowego najczęściej wykonana jest:

  • z betonu zbrojonego – żelbetu
  • z bloczków betonowych
  • z tworzywa sztucznego

Niecki betonowe są bardziej wymagające w wykonaniu, lecz także trwalsze. Z kolei gotowa niecka basenu z tworzywa sztucznego będzie znacznie łatwiejsza w wykonaniu. Nie wymaga ona tak złożonych prac, między innymi związanych z hydroizolacją i wykładaniem foliami. Warto przy tym wskazać, że gotowa niecka to mniejsze ryzyko związane z błędami popełnionymi na etapie montażu basenu.

Kiedy warto zamówić basen w specjalistycznej firmie?

Najwygodniejszą, lecz też droższą opcją jest zamówienie basenu w firmie, która profesjonalnie zajmuje się realizacją tego typu konstrukcji. Wtedy można zarówno zdecydować się na basen z betonu, jak i z tworzywa sztucznego.

Z ofertami firm wykonujących baseny na zamówienie można zapoznać się na ich witrynach internetowych.

 

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>