Bierzesz samochód w abonament? Jak przebiega weryfikacja klienta?

jose-carbajal-8xyki0bqvgw-unsplashSamochód w abonamencie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów, którzy potrzebują mieć pod ręką sprawne cztery kółka, ale niekoniecznie chcą samochód kupować zarówno za gotówkę, jak i na raty. Długoterminowy wynajem samochodów sprawdza się doskonale zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Firmy, które oferują volvo leasing, wynajem samochodów nowych lub używanych, a także różne formy kredytowania, mają zwykle bardzo szeroką i rozbudowaną ofertę. Dzięki temu coś dla siebie mogą znaleźć zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, którzy poszukują eleganckich i efektownych limuzyn dla firmy. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, dobrze jest poznać co najmniej kilka różnych ofert i porównać nie tylko koszty, ale również to, co wchodzi w skład poszczególnych pakietów usług. Im lepiej się zapoznamy z ofertą, tym wyższa pewność, że uda się znaleźć coś w stu procentach odpowiedniego do naszych potrzeb.

Jak weryfikowani są klienci?

W przypadku wynajmu samochodu klienci są weryfikowani przez firmy na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim, jeśli chcą prowadzić auto, musza mieć własne prawo jazdy, a także doświadczenie za kierownicą. Niektóre firmy oferują możliwość wynajmu dla kierowców, którzy maja uprawnienia od konkretnego czasu. W trakcie podpisywania umowy wynajmu klienci musza również wpłacić kaucję, która dla firmy jest zabezpieczeniem przed ewentualnymi szkodami. Kaucja może być w różnej wysokości w zależności od tego, z jakim samochodem mamy do czynienia – czy jest to duża, elegancka limuzyna czy niewielkie auto miejskie. Kaucja jest w stu procentach zwrotna – wszystkie pieniądze wrócą do klienta w momencie zwrotu samochodu, oczywiście pod warunkiem, że zostanie on zwrócony w niezmienionym stanie.

Leasing lub kredyt na samochód

Jeśli nie interesuje nas samochód na wynajem, ale chcemy płacić co miesiąc abonament za auto, które potem do nas trafi, można pomyśleć o różnych formach kredytowania bądź też o leasingu. Warto jednak mieć świadomość, że przy takich formach finansowania firmy będą sprawdzać zdolność kredytową oraz możliwości finansowe klientów. Nie zawsze więc każdy, kto chce otrzymać kredyt czy leasing, faktycznie będzie mógł sobie na niego pozwolić. Jeśli chcemy sięgnąć po kredyt czy leasing na auto, dobrze jest najpierw rozejrzeć się w ofercie co najmniej kilku różnych firm oferujących finansowanie na auto. Musimy bardzo dokładnie ustalić nasze potrzeby i oczekiwania, a dopiero potem sięgać po leasing czy kredyt. W przypadku firmy najlepszą opcją wydaje się leasing, jednak tutaj też warto rozważyć, czy lepszy będzie obrotowy, czy może finansowy. Jest to związane przede wszystkim z formą płatności podatku, a także różnymi odpisami podatkowymi. Bez względu na to, na jaką formę finansowania się zdecydujemy, pamiętajmy, by wybierać takie samochody, które w stu procentach będą spełniały nasze oczekiwania i potrzeby.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>