Benefity pracownicze – na co możesz liczyć?

adult-black-and-white-black-and-white-440581Pracodawcy coraz częściej wykorzystują benefity pozapłacowe jako środek do przyciągania potencjalnych pracowników i utrzymywania obecnych. Ci nie pozostają dłużni – zapewniają, iż obok płacy i możliwości rozwoju są one dla nich bardzo ważne.

Dofinansowanie do aktywności fizycznej

Czy to w formie karty MultiSport, czy karnetu na zaprzyjaźnioną sieć siłowni – niezależnie od formy coraz więcej pracowników korzysta z darmowej możliwości aktywizacji sportowej. Co więcej, ten benefit jest najczęściej wyróżniany w ogłoszeniach zamieszczanych na portalach poświęconych poszukiwaniu pracy (np. Pracuj.pl). Ponadto, wiele firm idzie o krok dalej, proponując wspólne spędzanie czasu po pracy w sposób aktywny. Często spotykany jest również udział danego przedsiębiorstwa we wszelkiego typu przedsięwzięciach o charakterze rekreacyjnym bądź sportowym, np. maratonach.

Opieka medyczna i ubezpieczenie

Ubezpieczenie w pracy i darmowa opieka specjalistów to obecnie podstawowy benefit większości firm. O ile ubezpieczenie w świadomości wielu pracowników to podstawa, o tyle darmowa opieka medyczna to coś, czym interesują się oni szczególnie. Przeważnie obejmuje ona możliwość wizyty u wybranych lekarzy specjalistów i odbywa się w ekspresowym tempie. Przy obecnej kondycji służby zdrowia i cenach za poszczególne usługi opieka medyczna stanowi idealną alternatywę.

Darmowe posiłki w miejscu pracy

Kwestia posiłków w pracy to kwestia paląca dla wielu pracowników. Nie dość, że w większości przypadków sami muszą sobie zapewnić obiad, to na dodatek najczęściej nie jest on pełnowartościowy. Niektórzy pracodawcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pracowniczym, oferując posiłki w miejscu pracy lub przekąski w wybrane dni tygodnia. To kapitalna opcja dla wszystkich tych, którzy nie potrafią gotować i nie chcą wydawać fortuny na jedzenie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>