Badania techniczne samochodu firmowego – jak często powinniśmy je robić?

Działalność wieli firm oparta jest na częstych podróżach autem, nic więc dziwnego, że mają one rozbudowane floty samochodowe. Właściciel firmy powinien jednak pilnować wszystkich kwestii związanych z regularnymi badaniami technicznymi czy ubezpieczeniem. Jest to ważne nie tylko ze względu na przepisy, ale również na bezpieczeństwo pracowników, którzy firmowymi samochodami poruszają się na co dzień.

pomoc drogowa łódź

Nowe samochody firmowe musza przejść badanie techniczne od razu przed pierwszą rejestracją. Kolejne badanie należy przeprowadzić po trzech latach użytkowania samochodu. W przypadku następnych badań należy wykonywać je co dwa lata. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystko w samochodzie działa bez zarzutu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek problemów z samochodem dobrze jest zrobić badania techniczne wcześniej, dzięki czemu można wyeliminować wiele większych usterek, które mogłyby pojawić się później.

 

Koszty badań technicznych można wrzucić w koszty firmowe

 

W przypadku badań technicznych aut można liczyć na to, że da się ich koszty wrzucić w koszty prowadzenia działalności i obniżyć podatek. Trzeba jednak pamiętać, że możliwość pełnego odliczenia jest tylko w sytuacji, gdy badanie techniczne jest przeprowadzone w terminie. Po obowiązkowym terminie badania przepisy nieco się zmieniają i odliczyć można tylko część poniesionych wydatków. Aby dokładnie i zgodnie z przepisami dokonać takich rozliczeń, najlepiej jest skorzystać z porady osoby dobrze znającej się na księgowości i kwestiach podatkowych. Badania techniczne warto też przeprowadzać w sprawdzonych punktach, kierując się kryterium jakości, a nie ceny. Chodzi bowiem o sprawne auto i bezpieczeństwo poruszających się nim pracowników.

 

Gdy trzeba wezwać pomoc drogową, warto postawić na jakość usług

 

Czasem nawet, gdy badania techniczne auta nie wskazują na żadne nieprawidłowości, mogą pojawić się usterki i awarie podczas jego użytkowania. Właściciel firmy powinien więc zadbać także o sprawdzone rozwiązania w sytuacjach awaryjnych. Jeśli auto psuje się podczas podróży służbowej, jest oczywiste, że to poważny problem dla funkcjonowania firmy i trzeba go rozwiązać jak najszybciej. Czasem potrzebna jest pomoc drogowa, która odholuje samochód do wybranego warsztatu. Pomoc drogowa Łódź to dobre rozwiązanie dla firm działających w okolicy lub tych, których pracownicy często poruszają się po tym terenie. W razie awarii czy wypadku wystarczy zadzwonić po pomoc, która szybko i sprawnie zajmie się odholowaniem samochodu.

Wybierając usługi pomocy drogowej dobrze jest korzystać z tych firm, które stawiają przede wszystkim na jakość i szybkość realizowania usług. W przypadku samochodów służbowych czas ma bowiem spore znaczenie – nie ma nic gorszego, niż czekać na przyjazd lawety w momencie, gdy bardzo spieszymy się na umówione spotkanie służbowe z klientem czy kontrahentem. Dobra pomoc drogowa to rozwiązanie, z którego warto korzystać w razie jakichkolwiek problemów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>