Architektura i urbanistyka (przegląd uczelni w Polsce)

projektowanie biur warszawa

Architektura i urbanistyka to coraz modniejsze kierunki studiów – tą tendencję widać również wśród polskiej młodzieży. Nic dziwnego, bowiem są to zdecydowanie kierunki przyszłościowe i dlatego uczelnie tak chętnie otwierają wydziały szkolące przyszłych specjalistów tej branży. Jeśli i ty jesteś zainteresowany tą dziedziną, ale nie możesz się zdecydować na konkretną uczelnię – zachęcamy do zapoznania się z krótkim przeglądem tych szkół wyższych, które faktycznie oferują ciekawe rozwiązania w tym temacie.

Na początku jednak warto jeszcze podkreślić celowość wyboru takiego kierunku. Ma on przygotować studentów do kompetentnego uczestniczenia w procesie kształtowania przestrzeni. Czym różni się to od zwyczajnej architektury? Tutaj mamy do czynienia z przestrzenią tworzącą konkretne ramy życia jednostek i grup społecznych. Jest to zadanie niezwykle odpowiedzialne, dlatego tak ważne jest zdobycie słusznej wiedzy na jego temat.

Na studiach poniższych uczelni studenci dowiedzą się więcej na tematy związane z historią i teorią architektury i urbanistyki, ale nie tylko. Będzie dużo na temat sztuk pięknych, budownictwa i technologii budowlanych.

WYŻSZA SZKOŁA TECHNICZNA W KATOWICACH
UL.ROLNA 43, 40-555 KATOWICE,
WOJ. ŚLĄSKIE

Uczelnia podkreśla, że studia u nich na tym kierunku wyróżniają się ciekawą treścią i interesującym sposobem prowadzenia zajęć. Warto tutaj podkreślić połączenie elementów związanych z wiedzą techniczną i ogólną, ale także duży nacisk na zapoznanie się z tematem sztuk pięknych. Są to studia zarówno I jak i II stopnia. Oczekuje się od kandydatów posiadania predyspozycji do prac manualnych oraz zainteresowania otaczającym i oraz życiem bieżącym w przestrzennym tego ujęciu.

WYDZIAŁ ARCHITEKTURY
POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
U. BOLESŁAWA PRUSA 53/55
50-317 WROCŁAW

Politechnika wrocławska również zaprasza na swój wydział zajmujący się tą tematyką. Uczelnia ta ma na celu przygotować specjalistów do twórczej pracy projektowej. Program nauczania jest bardzo obfity, a dominują w nim tematy dotyczące projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Mamy tutaj do czynienia z systemem ECTS (Europejski System Punktowy), dzięki czemu absolwenci mogą skorzystać z możliwości zatrudnienia poza granicami naszego kraju.

POLITECHNIKA GDAŃSKA
Adres ul. Gabriela Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk

To kolejne miejsce, które powinien rozważyć każdy kto zastanawia się nad możliwością edukowania się na kierunku architektura i urbanistyka. Warto poznać się z szerokim programem kształcenia na tym kierunku studiów wyższych, bowiem zapowiada się wielce obiecująco. Można tutaj korzystać ze studiów pierwszego stopnia. Profil kształcenia jest ogólnoakademicki. Na stronie politechniki można znaleźć wszystkie potrzebne informacje w formie plików .pdf.

POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA
ul. Wiejska 45A, 15-351 Białystok

Na studia wyższe pierwszego stopnia, jak i studia inżynierskie zaprasza Politechnika Białostocka. Można tutaj cieszyć się pozyskiwaniem wiedzy technicznej i humanistycznej w zakresie architektury i urbanistyki. Studenci uczą się jak twórczo kształtować środowisko przestrzenne, aby dopasować je do potrzeb społeczeństwa. Absolwent tej uczelni będzie potrafił tworzyć projekty urbanistyczne, plany miejscowe, projekty architektoniczne obiektów mieszkaniowych, ale i o wiele więcej. Po szczegółowe informacje warto udać się na stronę uczelni.

POLITECHNIKA ŁÓDZKA
ul. Żeromskiego 116,
90-924 Łódź

Łódzka Politechnika również zaprasza wszystkich pasjonatów tematu, jakim jest architektura i urbanistyka. Uczelnia chwali się, że nauka u nich na tym kierunku jest na iście europejskim poziomie, co za tym idzie – absolwenci tej uczelni mogą bez problemu liczyć na znalezienie pracy poza granicami Polski. Poświadcza to między innymi certyfikat przyznany przez ENAEE który udowadnia, że osoby kończące ten kierunek na tej uczelni posiadają plejadę wysokich kompetencji zgodnych z międzynarodowymi standardami odnoszącymi się do kształcenia inżynierów.

Pomoc w opracowaniu listy uczelni uzyskaliśmy dzięki współpracy z serwisem https://archiweb.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>