Angielski dla IT, korzyści nie tylko w pracy!

Język angielski został opisany przez wielu jako „język możliwości” i jesteśmy pewni, że gdy dojdziesz do końca tego artykułu, zgodzisz się z tym.

ta praca eklektika

Jeśli obecnie próbujesz wybrać język do nauki w szkole lub masz ochotę na nowy język w wolnym czasie, w przerwach od studiowania nowych możliwości branży nowych technologii – jeśli chcesz wybrać jeden dodatkowy język, niech będzie to angielski dla IT. Czemu? Spójrzmy!

 Angielski jest jednym z najczęściej używanych języków.

Mimo że jest on na drugim miejscu w ogólnej liczbie mówców, język angielski jest językiem, z którego możesz korzystać najszerzej, ponieważ jest on używany w większej liczbie krajów niż jakikolwiek inny język. Oznacza to, że angielski jest językiem, który da ci najlepszy zwrot za twoje wysiłki – również w świecie online i środowisku web deweloperów. Mimo wszystko, odkładając intelektualne wyzwanie na bok, nie ma sensu poświęcać ogromnej ilości czasu i wysiłku na naukę języka, którego prawie nigdy nie będziesz miał okazji wykorzystać.

Poza Wielką Brytanią, aż 60 spośród 196 krajów na świecie uznaje język angielski jako swój oficjalny język:

  • USA

  • Australia

  • Kanada

  • Nowa Zelandia

To tylko kilka. Jest językiem dyplomacji i oficjalnym językiem Unii Europejskiej, ONZ, NATO i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, nie wspominając już o wielu krajach Wspólnoty. Co więcej, angielski jest powszechnie przyjętym drugim językiem ludzi w wielu innych krajach, w tym w Norwegii, Szwecji, Danii, Niemczech i Holandii. W sumie około 1,5 miliarda ludzi mówi po angielsku na całym świecie – a kolejny miliard jest w trakcie uczenia się. Czy sprawisz, że ten numer będzie jeszcze większy, ucząc się go samemu?

Angielski otworzy dla Ciebie więcej możliwości

Nawet w krajach, w których angielski nie jest językiem urzędowym, jest często używany jako lingua franca. Umiejętność mówienia po angielsku pozwala skutecznie komunikować się w wielu krajach, a to otwiera wiele możliwości dla Ciebie w zakresie krajów, w których możesz wybrać pracę – nie wspominając o podróży jako turysta. Nie będziesz musiał się martwić, że zgubisz się podczas podróży do kraju anglojęzycznego, ponieważ łatwo będziesz mógł poprosić o wskazówki, a wycieczki z przewodnikiem, zamawianie jedzenia i rozmowy z mieszkańcami nie będą już źródłem stresu.

Co więcej, zawody wymagające dużej ilości podróży lub ekspozycji międzynarodowej, takie jak właśnie IT, linie lotnicze, turystyka i przemysł filmowy, używają angielskiego jako języka urzędowego, a wielu pracodawców w tych sektorach prawdopodobnie wymaga dowodu pewnego poziomu znajomości języka angielskiego zanim jeszcze będą rozważać zatrudnienie ciebie. Oznacza to, że jeśli mówisz po angielsku, przekonasz się, że po zakończeniu studiów masz większą liczbę możliwych karier do wyboru.

Angielski sprawi, że będziesz bardziej pożądany przez pracodawców

Umiejętność posługiwania się drugim językiem wyraźnie wskazuje na potężny mózg i odzwierciedla kogoś, kto poświęcił ogromną ilość czasu, zasobów i zaangażowania potrzebnego do opanowania innego języka, także w dziedzinie nowych technologii.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>