Gotowy zestaw alarmowy dla biura – przewodowy czy bezprzewodowy?

door-handle-key-keyhole-279810Właściciel każdego biura, bez względu na branże, w której działa, powinien zadbać o to, aby znajdujące się w nim sprzęty i urządzenia były w stu procentach bezpieczne. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy biuro jest nieczynne i nie ma w nim pracowników, którzy dbaliby o bezpieczeństwo i brak dostępu dla osób niepowołanych. Warto więc zainwestować w profesjonalny system alarmowy, który będzie chronił wszystko, co znajduje się w biurze.

Biuro powinno być chronione nie tylko ze względu na możliwość kradzieży urządzeń czy sprzętu biurowego lub komputerowego. W wielu biurach przechowywanych jest również wiele dokumentów, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Właściciele biur mają do dyspozycji szereg rozwiązań, które przygotowane są w trosce o ich bezpieczeństwo. Na samym początku trzeba jednak podjąć kilka ważnych decyzji dotyczących systemu alarmowego. Jedną z nich jest wybór, czy system ma być przewodowy czy bezprzewodowy.

Systemy przewodowe mało wydajne

Przez wiele lat jedynym rozwiązaniem, jeśli chodzi o systemy alarmowe, były systemy przewodowe, które wymagały przede wszystkim odpowiedniego zainstalowania na ścianach i innych elementach we wnętrzach. Systemy przewodowe muszą być w dużej części schowane pod tynkiem, aby na zewnątrz nie było widać zbyt wielu przewodów. Nie zawsze są więc dobrą opcją w czasie, gdy budynek jest już w pełni gotowy i oddany do użytku. Warto również mieć świadomość, że systemy przewodowe bywają awaryjne, a kamery analogowe nie zawsze dają obraz dobrej jakości. Często więc zdarza się, że system alarmowy nie do końca spełnia swoje zadanie także wtedy, gdy jest prawidłowo zamontowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Nowoczesne systemy bezprzewodowe

Nowością na rynku urządzeń alarmowych i systemów alarmujących są systemy bezprzewodowe, które działają po podłączeniu do specjalnej sieci, działającej na wifi. Systemy bezprzewodowe nie wymagają żadnego okablowania, dzięki temu ich montaż jest zdecydowanie prostszy i trwa krócej. Co więcej, nowoczesny, zaawansowany technologicznie monitoring IP daje obraz doskonałej jakości, o wiele lepszy niż w systemach analogowych. Systemy alarmowe bezprzewodowe montowane są przez wyspecjalizowane firmy, które dopasowują liczbę i rozmieszczenie urządzeń do indywidualnych potrzeb. Warto skorzystać z usług specjalistów od bezpieczeństwa, gdyż jakość ich pracy zapewnia trwałość i funkcjonalność całego systemu. Takie firmy nie tylko sprzedają alarmy czy kamery do monitoringu, ale również zajmują się ich montażem w miejscach docelowych, a także fachowym doradztwem, serwisem czy wsparciem technicznym w razie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem któregokolwiek z urządzeń. Jedynym mankamentem systemów bezprzewodowych wydaje się być ich cena – takie rozwiązania są sporo droższe niż systemy przewodowe. Warto jednak w nie inwestować, bo ich skuteczność jest zdecydowanie wyższa.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>