4 kroki do czystszego powietrza w budynku biurowym

ta praca airZła jakość powietrza w pomieszczeniach jest poważnym problemem, ponieważ jest niewidoczna dla ludzkiego oka, ale może szybko i bez uprzedzenia wpływać na zdrowie. Poprawa jakości powietrza wymaga odrobiny zdrowego rozsądku i zaangażowania. Oto kilka działań, które zapewnią prawdziwą i zauważalną różnicę. Jeśli chcesz podejść do tego tematu w jeszcze bardziej profesjonalny sposób koniecznie zerknij na: airly.eu.

1. Wycieraczka wejściowa

Działania zmierzające ku polepszeniu jakości powietrza wewnątrz budynku nie muszą być skomplikowane – już coś tak prostego, jak dodanie wycieraczek wejściowych do obiektu może zrobić różnicę. Powszechnym błędem jest przekonanie, że wycieraczki są używane tylko w celu zmniejszenia ryzyka poślizgnięć i upadków. Pomagają również zapobiegać przedostawaniu się brudu i kurzu do budynku. Ważne jest, aby maty i wycieraczki w całym budynku były regularnie czyszczone. Brudne maty pomagają tylko rozprzestrzeniać zanieczyszczenia po obiekcie.

2. Częstotliwość odkurzania

Oczywiste jest, że dywany służą do uwięzienia pyłu, ale chodzenie po brudnym dywanie przyczynia się do podniesienia pyłu i innych zanieczyszczeń w powietrze. Jest to szczególnie niebezpieczne w odniesieniu do grup wrażliwych, takich jak:

  • kobiety w ciąży
  • osoby z astmą
  • osoby z trudnościami w oddychaniu

Kluczowe jest stosowanie harmonogramu odpowiednich częstotliwości odkurzania, które różnią się w zależności od wielkości obiektu. Ważne jest również, aby załoga sprzątająca stosowała właściwe odkurzacze i powszechnie akceptowane praktyki czyszczenia.

3. Jakość odkurzania

Odkurzanie wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo prostym zadaniem. Ważne jest jednak, aby pracownicy korzystali z odpowiedniego sprzętu i technik. W przeciwnym razie ryzykują po prostu rozproszeniem pyłu bez znaczącej poprawy powierzchni. Ważne jest, aby personel sprzątający używał ściereczki z mikrofibry, która pochłania pył i minimalizuje uciekające cząsteczki. Dzięki ściereczce z mikrofibry nie ma potrzeby używania żadnych środków chemicznych- co niesie dużą korzyść dla najemców z alergią na chemikalia.

4. Konserwacja systemu klimatyzacji

Konserwacja systemów klimatyzacji jest kluczowym czynnikiem zapewniającym zdrową jakość powietrza wewnątrz budynku. Jeśli firma nie ma wystarczających zasobów, aby zainwestować w nowe systemy – należy rozważyć inne rozwiązania. Na przykład mogą użyć starszego systemu, ale zwiększyć częstotliwość wymiany filtra. Innym rozwiązaniem jest rozważenie bardziej skutecznych opcji filtrowania. Jednak największym problemem w branży jest brak techników. Wiele obiektów handlowych zgłasza, że ich klimatyzacja nie jest czyszczona we właściwy sposób. Zmiana filtra może wydawać się łatwym zadaniem, ale staje się sporym wyzwaniem, gdy nie ma w pobliżu specjalisty, który mógłby to zrobić. Powoduje to, że wiele placówek odkłada zaplanowaną konserwację zapobiegawczą na czas nieokreślony.

Istotne jest, aby profesjonaliści z branży edukowali swoich klientów na temat wpływu usług czyszczenia na wydajność w miejscu pracy. Jest to wpływ, który może być równie ważny jak powietrze, którym oddychamy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Bogdan pisze:

    Na https://www.kochamydywany.pl/dywany-dla-dzieci znalazłam fajny wybór dywanów do pokoju dziecięcego. Jak myślicie, warto zamawiać w tym sklepie? A może ktoś już kupował u nich jakieś dywany i może powiedzieć coś więcej na temat ich jakości oraz oczywiście sprawności obsługi? W sklepach stacjonarnych wybór jest tak marny, przynajmniej według mnie, że zdecydowanie bardziej wolę zamówić coś w sklepie online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>