3 kroki do prawidłowego obsługiwania łuparki mechanicznej

wood-567573_960_720Ścinanie drzewa to długotrwały proces, a pozbycie się całego drewna i odpadów zajmie więcej czasu, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi. Możesz użyć większych kawałków pnia jako drewna opałowego, ale rąbanie ich na kawałki o odpowiedniej wielkości zajmie wieczność, a wymachiwanie siekierą to ciężka, fizyczna praca. Dlatego łuparka mechaniczna jest tak przydatna podczas pozbywania się drzewa.

Łuparka do kłód ułatwia rozłupywanie grubych, twardych kawałków drewna bez konieczności podejmowania dużego wysiłku. Po prostu załaduj kłodę do maszyny i pozwól aby łuparka mechaniczna do drewna działała.

Przed użyciem – upewnij się, że sekcje bagażnika są złożone z łatwych do zarządzania części. Aby uzyskać więcej pomocy w tym procesie, zapoznaj się z przewodnikiem po usuwaniu małych drzew lub przewodnikiem po usuwaniu dużego drzewa, jakich nie brakuje w sieci. Aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie używać łuparki do drewna, też powinieneś starać się jak najwięcej wiadomości pozyskać na ten temat z wiarygodnych źródeł.

Krok 1: Przygotuj miejsce pracy

Silnik benzynowy wyposażony jest w stacyjkę, zawór paliwa i ssanie. Ustaw łuparkę w stabilnej pozycji wokół pnia lub dużych bloków drewna. Im bliżej drewna, które chcesz rozłupać, znajduje się luparka mechaniczna, tym mniejsze jest jej podnoszenie. Łuparka do drewna jest napędzana hydraulicznie, z silnikiem benzynowym wspomagającym pracę układu hydraulicznego.

W przypadku każdego projektu usuwania drzew lub majsterkowania w ogrodzie przy użyciu elektronarzędzi należy zawsze nosić odpowiedni sprzęt bezpieczeństwa. Obejmuje to pełną koszulę i spodnie, okulary ochronne, ochronę słuchu i rękawiczki.

W wielu modelach łuparek do drewna jest wyłącznik zapłonu, zawór paliwa i ssanie, które należy obsługiwać, aby uruchomić silnik. Jeśli skończy Ci się paliwo, po prostu pozwól silnikowi ostygnąć przez kilka minut przed ponownym napełnieniem zbiornika. Ma to na celu zapobieżenie rozpryskiwaniu się paliwa z gorącego zbiornika.

Mechaniczna łuparka do drewna może być wyposażona w mechaniczny podnośnik, który może podnieść kłody do miejsca rozłupywania, co jest o wiele lepsze niż nadwyrężanie pleców podczas przesuwania ogromnych bloków drewna! Zatrzask zabezpieczający utrzymuje podnośnik mechaniczny na poziomie maszyny i jest zablokowany na czas transportu. Zanim zaczniesz rozłupywać kłody za pomocą maszyny, musisz opuścić podnośnik na ziemię.

Krok 2: Przycinanie drewna do odpowiedniego kształtu

Gdy łuparki mechaniczne są zablokowane na swoim miejscu, musisz upewnić się, że rozłupywane drewno ma odpowiedni kształt. Musi mieścić się pod ostrzem na łożu rozłupującym maszyny i najlepiej mieć płaskie końce. Dlatego musisz upewnić się, że podczas cięcia pnia przed rozłupaniem, cięcia są możliwie jak najbardziej pionowe.

Krok 3: Dzielenie kłód

Do obsługi maszyny służy wyłącznik bezpieczeństwa, który musi być obsługiwany dwiema rękami. Jeśli spróbujesz użyć tylko jednego z uchwytów, nic się nie stanie, więc nie ma szans, że przypadkowo złapiesz rękę pod ostrzem tnącym.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>