Praca w Anglii – najpopularniejsze zawody, wysokość zarobków i wymagania

praca anglia

Perspektywa znalezienia pracy i zarobienia pensji, która przewyższa lokalne zarobki, skłania wiele osób do wyjazdu za granicę. W celach zarobkowych emigrują nie tylko młodzi ludzie, ale również osoby starsze, z doświadczeniem zawodowym, które we własnym kraju zmagają się z bezrobociem i nie mają szans na rychłe zatrudnienie. Niektórzy długo przygotowują się do wyjazdu, dokładnie planując swój pobyt, ale są też tacy, którzy decyzję o wyjeździe podejmują niemal z dnia na dzień. Często pomaga im w tym fakt, że swoje „nowe życie” za granicą może rozpocząć każdy – na rynku pracy stale pojawia się wiele ofert z różnych branż. Od wielu lat największą popularnością cieszą się wyjazdy zarobkowe Polaków do Anglii. Co imigranci mogą tam robić? Jakiego rodzaju pracę podjąć? Możliwości jest naprawdę wiele.

Praca dla każdego

Znaczna część osób, które wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pracy, nie ma specjalistycznego wykształcenia, nie może też pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym. Najczęściej są to więc ludzie zainteresowani ofertami pracy, które nie wymagają od nich posiadania wysokich kwalifikacji. Osoby te najchętniej zatrudniają się w charakterze:

  • kucharza, pomocnika kuchennego, kelnera,
  • opiekuna dzieci lub osób starszych,
  • pracownika remontowo-budowlanego,
  • sprzątacza,
  • pracownika fabryk i magazynów,
  • pracownika farm i rzeźni,
  • kierowcy autobusów lub samochodów ciężarowych.

Badania Instytutu Spraw Publicznych pokazują, że tego rodzaju pracę podejmuje aż 75% przyjezdnych. Takie oferty są szansą dla wielu emigrantów, którym zależy na jak najszybszej możliwości rozpoczęcia pracy zarobkowej. Dużym ułatwieniem są dość niskie wymagania pracodawców. Większość pracowników fizycznych nie musi znać języka angielskiego, a bardziej niż doświadczenie zawodowe liczą się umiejętności oraz zaangażowanie.

Specjaliści na wagę złota

Wśród licznych ofert pracy można znaleźć również takie zawody, które wymagają ukończenia studiów i posiadania odpowiedniego doświadczenia oraz wiedzy. Specjaliści chętnie są zatrudniani, choć zdobycie takiej pracy nie jest łatwe, ponieważ trzeba wykazać się wymaganymi kwalifikacjami. W tym kierunku pracę mogą znaleźć:

  • lekarze specjaliści,
  • angliści pracujący jako tłumacze i nauczyciele,
  • specjaliści z branży informatycznej,
  • eksperci ds. finansów,
  • eksperci ds. logistycznych,
  • menedżerowie.

Do Wielkiej Brytanii coraz częściej emigrują specjaliści, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem oraz wykształceniem. Wyjeżdżają już nie tylko ludzie, którzy nie mają innej możliwości, a podjęcie jakiejkolwiek pracy za granicą jest dla nich jedynym rozwiązaniem. Szczegółowe oferty pracy znajdziecie Państwo na stronie: http://www.jobs.pl/praca-za-granica/wielka%20brytania;a,76

Zarobki

Ponad 10 lat temu, kiedy rozpoczęły się masowe wyjazdy Polaków do Anglii w celach zarobkowych, ludzie chętnie podejmowali się każdego zajęcia. Uważano, że nawet najgorzej płatna praca na Wyspach da więcej możliwości i zapewni lepsze życie niż robienie tego samego we własnym kraju.

Jeszcze w 2014 roku, najniższe wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii wynosiło 1.068 funtów brutto, które otrzymują osoby zajmujące się sprzątaniem. Minimalna stawka za godzinę pracy wynosi 6,50 funtów, czyli ok. 36 zł. Natomiast, w przypadku najlepiej opłacanych stanowisk zarobki wahają się od 17 do aż 40 funtów za godzinę. Jest to ok. 92-220 zł. Najwięcej zarobić można w dużych miastach. Na samym szczycie jest Londyn, w którym średnio zarabia się 10 funtów za godzinę pracy (źródła informacji: Onet, 2014 oraz SuperBiz, 2015).

W ubiegłym roku wynagrodzenie wzrosło o 30% w przypadku kilku zawodów takich, jak: sprzedawcy reklam, doradcy finansowi, szkoleniowcy IT, przedstawiciele handlowi, menadżerowie biura, obsługa klienta oraz administratorzy sieci.

W przeliczeniu na złotówki, zarobki w Anglii wyglądają bardzo atrakcyjnie. Trzeba mieć jednak świadomość, że koszty utrzyma się w tym kraju są znacznie wyższe niż w Polsce. W związku z tym nie zawsze uda się zgromadzić duże oszczędności, a wiele osób część swojego wynagrodzenia przesyła rodzinie, która została w kraju.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>