Jakie ubezpieczenia w pracy najchętniej wybierają Polacy?

 insurance_solution_large

Dobre ubezpieczenie to gwarancja spokojnego snu i pewność, że w razie wypadku losowego będzie można liczyć na wsparcie finansowe i nie martwić się o pieniądze. Coraz więcej Polaków ma tę świadomość i chętnie wybiera dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenia. Najczęściej wybieramy grupowe ubezpieczenia w zakładzie pracy, gdyż są najbardziej korzystne pod względem finansowym.

Każda osoba pracująca czy zarejestrowana w urzędzie pracy jest ubezpieczona zdrowotnie – może liczyć na bezpłatną opiekę lekarską w razie choroby czy wypadku. Osoby pracujące podlegają również ubezpieczeniom społecznym, emerytalnym i rentowym, dzięki czemu gromadzą kapitał na swoją przyszłą emeryturę. Niestety, te obligatoryjne ubezpieczenia mają bardzo wąski zakres ubezpieczeniowy. A co wtedy, gdy stracimy możliwość wykonywania pracy, pojawi się długotrwała choroba lub nieszczęśliwy wypadek? Wtedy może się okazać, że z dnia na dzień zostaniemy bez środków do życia, a pieniądze wypłacane przez pomoc społeczną raczej nie zapewnią godnej egzystencji.

Wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne są dobrowolne ubezpieczenia i jak szeroką ochronę są w stanie zapewnić ubezpieczonemu. Nadal w naszym kraju pokutuje myślenie, że jakoś to będzie. Niestety, najczęściej okazuje się, że mądry Polak po szkodzie – dopiero, gdy faktycznie zdarzy się nieszczęśliwa sytuacja, wypadek czy poważna choroba, zaczynamy pluć sobie w brodę, że wcześniej nie pomyśleliśmy o ubezpieczeniu. Na szczęście z roku na rok można zaobserwować wzrost świadomości społecznej. Choć nadal dobrowolne ubezpieczenia nie są u nas tak popularne jak na zachodzie, Polacy coraz chętniej ubezpieczają się. Szerokie możliwości dają przede wszystkim grupowe ubezpieczenia w zakładach pracy. Dla pracowników to możliwość zapewnienia sobie całkiem dobrej ochrony ubezpieczeniowej za stosunkowo niewielkie pieniądze. Aby przekonać się, jakie korzyści daje dobra polisa, warto zerknąć na ubezpieczenie na życie na ubezpieczenienazycie.net.pl.

Polacy bardzo chętnie wybierają grupowe ubezpieczenia w pracy, gdyż są one bardzo korzystne zarówno pod względem finansowym, jak i ochrony ubezpieczeniowej. Polisy obejmują bardzo wiele zdarzeń losowych – od choroby, przez wypadki i urazy, aż po pobyt w szpitalu, rehabilitację, zakup leków czy sprzętu rehabilitacyjnego, a nawet renty w przypadku całkowitej utraty zdolności do wykonywania pracy. Polisy ubezpieczenia grupowego są dobrowolne, jednak warto rozważyć opłacanie tej składki.

Najczęściej zajmuje się tym pracodawca, który po prostu odejmuje pracownikowi od pensji kwotę ubezpieczenia. Stawki takich grupowych polis nie są wygórowane – to kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Nie są to pieniądze, które znacznie uszczuplają domowy budżet, a w sytuacji, gdy trzeba będzie skorzystać z polisy dają naprawdę spore możliwości finansowania. Jeśli chcesz poznać ciekawe oferty ubezpieczycieli i rodzaje polis, zerknij co daje ubezpieczenie na życie na ubezpieczenienazycie.net.pl.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Malwina pisze:

    Ubezpieczenia w pracy – to najczęściej ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, oraz utraty pracy. Także są ubezpieczenia od utraty zdrowia i życia. To bardzo potrzebne ubezpieczenia, jednak najlepiej prewencyjnie zadbać o własne zdrowie, czytając odpowiednie informacje z tym związane np. http://www.skanstudio.pl/. Dobrze by było, aby pracodawca fundował swoim pracownikom SPA, jednak nie w każdej firmie tak jest, ponieważ nie każda firma ma na to środki. Ale zawsze warto zdobyć na ten temat jakieś informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>